Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne szczęśliwe dla KS Sprint.

Biegi, skok w dal, skok wzwyż oraz rzut piłeczką palantową – w takich dyscyplinach rywalizowała młodzież 16 września w Międzynarodowych Zawodach Lekkoatletycznych BESKIDY 2022. To piąta edycja wydarzenia, które jest efektem polsko-niemieckiej współpracy między powiatem bielskim i powiatem Rhein-Erft.

– Kiedy okazało się, że oba powiaty mogą pochwalić się dobrymi klubami lekkoatletycznymi postanowiliśmy zorganizować zawody na próbę- raz u nas, raz w Niemczech. Ostatnio przeszkodził nam Covid-19, tym bardziej cieszę się że udało się nam znowu spotkać na bieżni – mówi Andrzej Płonka, starosta bielski.

Z ponad 20-osobową delegacją z Rhein-Erft przyjechali wicestarosta Bernhard Ripp i Reiner Brackmann, przewodniczący Regionalnego Związku Lekkiej Atletyki Nadrenii Północnej (Region Południe-Wschód).

W reprezentacji powiatu bielskiego rywalizowali zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego Czechowice-Dziedzice i LKS Orzeł Kozy. Reprezentację miasta Bielsko-Biała tworzyli lekkoatleci Klubu Sportowego Sprint.

To właśnie w klubie Sprint padło wiele kolejnych życiówek i co najważniejsze – przybyło medali do kolekcji. Mateusz Twardniak zdobył aż 4 – złoto na 60m i 300m, brąz w piłeczce palantowej i srebro w sztafecie. Swoją wysoką dyspozycję potwierdziła Wiktoria Biskup wygrywając 100m i 300m.
Oboje zawodnicy zostali wyróżnieni nagrodą za najlepszego zawodnika zespołu.
Rywalizacja miała miejsce w 3-ch kategoriach: U14-U16-U18.
Jako team KS Sprint zajęło 3 miejsce.
 
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

źródło/foto. Powiat Bielski, KS Sprint

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry