Mężczyzna z Pszczyny zatrzymany za kradzież datków na rehabilitację dziecka.

zdjęcie ilustracyjne foto. policja.pl

W dniu 23 października doszło do zuchwałej kradzieży skarbonki przeznaczonej na rehabilitację chorego dziecka. Sprawca, 29-letni mężczyzna, został zatrzymany przez pszczyńską policję. Okazało się jednak, że to nie jedyny przestępstwo, jakie miał na swoim koncie.

Kradzież skarbonki dla Jasia Skolasińskiego

Kradzież miała miejsce w sklepie przy ulicy Srebrnej w Pszczynie. Sprawca ukradł skarbonkę, która służyła jako zbiórka charytatywna na rzecz rehabilitacji Jasia Skolasińskiego, chorego chłopca. W skarbonce znajdowało się co najmniej tysiąc złotych, które miały pomóc w zapewnieniu mu leczenia i poprawy jego stanu zdrowia. Na szczęście, kamery monitoringu zarejestrowały całe zajście, co znacznie ułatwiło pracę policji.

Pszczyńska komenda natychmiast podjęła się ustalenia tożsamości sprawcy. Dzięki skrupulatnym działaniom kryminalnych udało się go wytypować i zatrzymać. Okazało się, że 29-latek działał w warunkach recydywy, co tylko pogłębiło powagę jego czynu. Teraz będzie musiał stawić się przed sądem i odpowiedzieć za swoje przestępstwa.

Kradzież roweru w Goczałkowicach-Zdroju

To jednak nie koniec historii tego przestępcy. Tego samego dnia, jeszcze przed kradzieżą skarbonki, mężczyzna ukradł rower w Goczałkowicach-Zdroju. Dzięki staraniom policji, rower został odnaleziony i zwrócony jego właścicielowi. To kolejne dowody na to, że 29-latek działał impulsywnie i nieodpowiedzialnie.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Mężczyzna, który ukradł skarbonkę z pieniędzmi przeznaczonymi na rehabilitację chorego dziecka i dokonał kradzieży roweru, teraz stanie przed wymiarem sprawiedliwości.

Źródło: Policja Pszczyna

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt