Memoriał Adama Banaszaka 2023 na Jeziorze Żywieckim – PROGRAM

memoriał adama banaszaka 2023
foto. Klub Żeglarski “Halny” Bielsko-Biała

Już w ten weekend, odbędzie się Memoriał Adama Banaszaka. To nie tylko regaty, ale także hołd dla pamięci niezwykłego człowieka, który poświęcił swoje życie żeglarstwu i pracy z młodzieżą. W programie wydarzenia również koncert oraz dyskoteka.

Memoriał Adama Banaszka 2023 - nie tylko zawody sportowe ale również program artystyczny

Memoriał Adama Banaszka na Jeziorze Żywieckim to nie tylko regaty, ale także wyjątkowe wydarzenie, które przyciąga  miłośników sportów wodnych. Organizatorzy przewidują, że w 29. edycji weźmie udział około 100 jachtów, co świadczy o dużym zainteresowaniu tym wydarzeniem. Podczas memoriału tradycyjnie zostaną przeprowadzone zawody o Puchar Śląska w klasie Omega oraz Puchar Polski w klasie Optymist. Rywalizacja będzie zacięta, a emocje sięgną zenitu.

Nie tylko sportowa rywalizacja jest atrakcyjna. Impreza będzie miała również bogaty program artystyczny. Koncerty szantowe z udziałem zespołów, takich jak Kacper Gellner blues session i Grupa Furmana, zapewnią niezapomnianą rozrywkę zarówno uczestnikom regat, jak i publiczności.

Historia Memoriału Adama Banaszka

Adam Banaszek – komandor bielskiego klubu żeglarskiego, człowiek, który był symbolem pasji do żeglarstwa. Niestety, jego życie zostało przerwane w tragicznych okolicznościach podczas rejsu jachtem Dar Bielska do Nowego Jorku na obchody 500-lecia odkrycia Ameryki. Był on nie tylko instruktorem, ale również wychowawcą dla młodych żeglarzy, propagując żeglarstwo jako sport i szkołę kształtującą charakter. To właśnie dla uczczenia jego pamięci zrodził się pomysł organizacji regat, które obecnie noszą jego imię.

Dziedzictwo Adama Banaszka

Adam Banaszek zawsze był związany z młodzieżą i propagował żeglarstwo jako szkołę życia. Jego spuścizna jest nadal żywa, a organizacja regat jego imienia to doskonała okazja do podkreślenia jego wspaniałego wkładu w rozwój tej dyscypliny sportu.

Regaty na Jeziorze Żywieckim - PROGRAM

11.08.2023 PIĄTEK
17.00-21.00 – otwarcie biura regat ,,Tawerna Wyspa”, przyjmowanie zgłoszeń

12.08.2023 SOBOTA
08.00-09.45 – przyjmowanie zgłoszeń
10.00 – uroczyste otwarcie regat
11.00 – start do I wyścigu, następne wyścigi wg komunikatów KS
16.00 – otwarcie sceny
18.00 – koncert ,,Kacper Gellner blues session”
20.00 – Rozdanie nagród w klasach: Kabinowa do 650 oraz Kabinowa powyżej 650 Wolna
20.30 koncert ,,Grupa Furmana”, dyskoteka DJ FUN

13.08.2023 NIEDZIELA
10.00 – start do kolejnych wyścigów

  • Klasa Omega Standard
  • Klasa Omega Turystyczna
  • Klasa Optymist
  • Klasa ILCA 4 15.00 uroczyste 

15:00 – uroczyste zakończenie regat

Organizatorami wydarzenia są: Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy, Śląski Związek Żeglarski oraz Fundacja Promocji i Rozwoju Żeglarstwa BB Sailing Club

memoriał adama banaszaka 2023

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry