Maturzyści z diecezji bielsko-żywieckiej pielgrzymowali na Jasną Górę.

pielgrzymka maturzystów

21 kwietnia 2023 r. do jasnogórskiego sanktuarium przybyło około pół tysiąca maturzystów z Podbeskidzia. Towarzyszyło im hasło „Spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym”.

Wielu maturzystów, przyznało, że oprócz zawierzenia Matce Bożej swojej matury, modlili się też o pokój na Ukrainie i całym świecie.

Hasło tegorocznej pielgrzymki maturzystów przybliżył wikariusz generalny i dyrektor wydziału katechetycznego diecezji bielsko-żywieckiej ks. dr Marek Studenski. Powtórzył, że Jezusa Zmartwychwstałego można spotkać wszędzie, jednak są też miejsca uprzywilejowane, jak Jasna Góra. „Jezus mówił uczniom, żeby szli do Galilei, bo tam Go spotkają na drodze swojego życia. Chcemy dziś tutaj przeżyć jedno z takich spotkań, szczególnie w tym ważnym okresie dla maturzystów, kiedy rozpoczynają dorosłe życie i podejmują tak ważne decyzje” – stwierdził kapłan podczas specjalnej konferencji.

W homilii w czasie Mszy św. bp Pindel zachęcił młodych do ćwiczenia się w rozważności, by podejmowane decyzje przynosiły długotrwałe, dobre owoce. Przestrzegł przed pochopnymi ocenami, szybkimi, nieprzemyślanymi decyzjami, które, jak zauważył, często rodzą wrogość, pobudzają do zacietrzewienia. Wskazał, że gdy „chrześcijanin chce być życzliwie mądry w swoim życiu i w realizacji ogólnoludzkich najszlachetniejszych wartości, powinien się w tym kierować wiarą w Jezusa Chrystusa”.

Maturzyści pielgrzymkę zakończyli Drogą Światła na Wałach.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt