Matura 2023 w powiecie bielskim i żywieckim – ARKUSZE EGZAMINACYJNE.

W dniu 4 maja uczniowie powiatu żywieckiego i bielskiego przystąpili do matury. Egzaminy rozpoczęli od  języka polskiego. W kolejnych dniach przystąpią do matematyki oraz języków obcych. 

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 dla maturzystów przypadło na 28 kwietnia (piątek). Nie oznacza to jednak, że rozpoczęli oni wakacje. Dzisiaj większość uczniów przystąpiło do egzaminów maturalnych, które potrwają do wtorku 23 maja. Z kolei egzaminy ustne rozpoczną się 10 maja i zakończą 23 maja.

Egzaminy rozpoczęli od języka polskiego. Dzisiaj odbyła się matura z języka angielskiego oraz innych języków obcych nowożytnych. Tuż po weekendzie, 9 maja maturzyści zmierzą się natomiast z matematyką.

Trzy wymienione egzaminy na poziomie podstawowym są dla maturzystów obowiązkowe. Uczniowie muszą dodatkowo przystąpić do co najmniej jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym oraz do dwóch egzaminów ustnych (język polski i język obcy).

Arkusze Maturalne opublikowane przez CKE

Matura w formule 2015 – język polski, poziom podstawowy:
KLIKNIJ ABY POBRAĆ

Matura w formule 2023 – język polski, poziom podstawowy:

KLIKNIJ ABY POBRAĆ

Matura w formule 2015 – język angielski, poziom podstawowy:
KLIKNIJ ABY POBRAĆ

Matura w formule 2023 – język angielski, poziom podstawowy:
KLIKNIJ ABY POBRAĆ

Matura w formule 2015 – matematyka, poziom podstawowy:
 KLIKNIJ ABY POBRAĆ

Matura w formule 2023 – matematyka, poziom podstawowy:
KLIKNIJ ABY POBRAĆ

Harmonogram egzaminów maturalnych 2023

4 maja (czwartek) rano będzie egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym. Tego dnia nie będzie żadnego egzaminu po południu.

5 maja (piątek) rano będzie egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym, po południu będą egzaminy na poziomie podstawowym z języka francuskiego, z języka hiszpańskiego, z języka niemieckiego, z języka rosyjskiego i z języka włoskiego.

8 maja (poniedziałek) rano będzie egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, po południu będą egzaminy z języka kaszubskiego, z języka łemkowskiego i z języka łacińskiego i kultury antycznej.

9 maja (wtorek) rano będą egzaminy z języka angielskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym, po południu będzie egzamin z filozofii.

10 maja (środa) rano będzie egzamin z wiedzy o społeczeństwie, po południu będą egzaminy z języka niemieckiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym.

11 maja (czwartek) rano będzie egzamin z biologii, po południu będą egzaminy z języka rosyjskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym.

12 maja (piątek) rano będzie egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym, po południu będą egzaminy z języka rosyjskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym.

15 maja (poniedziałek) rano będzie egzamin z chemii, po południu będzie egzamin z historii muzyki.

16 maja (wtorek) rano będzie egzamin z geografii, po południu będą egzaminy z języków mniejszości narodowych (języka białoruskiego, języka litewskiego i języka ukraińskiego) na poziomie podstawowym.

17 maja (środa) rano będzie egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym, po południu będą egzaminy z języków mniejszości narodowych na poziomie rozszerzonym.

18 maja (czwartek) rano będzie egzamin z historii, po południu będą egzaminy z języka włoskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym.

19 maja (piątek) rano będzie egzamin z fizyki, po południu z historii sztuki.

22 maja (poniedziałek) rano będzie egzamin z informatyki, po południu będą egzaminy z języka hiszpańskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym.

23 maja (wtorek) przeprowadzone będą egzaminy w językach obcych z matematyki, geografii, chemii, fizyki, biologii i historii zdawane przez absolwentów szkół i oddziałów dwujęzycznych

Wyniki egzaminu dorosłości maturzyści poznają 7 lipca. Od tego dnia będą mogli również odbierać świadectwa maturalne. Natomiast, wyniki egzaminów poprawkowych uczniowie poznają 8 września.

foto.interia

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry