Mateusz Matyszkowic z Żywca stracił posadę prezesa TVP. Trwają awantury w siedzibie!

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło dymisję prezesów zarządu Telewizji Polskiej (TVP), Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej (PAP). To wydarzenie jest efektem uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 19 grudnia 2023 roku, która ma na celu przywrócenie ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych.

Zwolnienia w TVP - dotknęło to również Mateusza Matyszkowicza

Podczas Walnych Zgromadzeń Akcjonariuszy, które odbyły się po przyjęciu uchwały Sejmu, właściciel spółek, czyli Skarb Państwa, reprezentowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, podjął decyzję o odwołaniu dotychczasowych władz mediów publicznych i powołaniu nowych zarządów oraz rad nadzorczych. To oznacza, że stanowisko prezesa TVP stracił Mateusz Matyszkowicz, który pełnił tę funkcję od września 2022 roku.

CZYTAJ TAKŻE:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego podkreśla, że decyzja o zmianach w zarządach mediów publicznych jest zgodna z prawem i nie podlega wpływom Trybunału Konstytucyjnego ani Prokuratury Generalnej Skarbu Państwa.

Wyłączono nadawanie TVPinfo

Obecnie Telewizja Polska, która jest jednym z najważniejszych mediów publicznych w kraju, nie nadaje stacji TVP Info, a także wyłączono stronę internetową tej stacji. Widzowie zamiast kanału informacyjnego mogą zobaczyć serial “Korona królów” na TVP1.

Awantury w siedzibie TVP

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania z siedziby Telewizji Polskiej. Na jednym z nich widać jak prawnik Piotr Zemła informuje przedstawicieli TVP oraz posłów Prawa i Sprawiedliwości o objęciu funkcji przewodniczącego rady nadzorczej spółki.

Sytuacja zrobiła się na tyle napięta, że konieczna była interwencja policji.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt