Marta Grysztar: Polska Mistrzyni Taekwondo na Europejskim Szczycie!

foto. Taekwon-do Cobra Team

W dniach 27-29 października w Las Rozas de Madrit w Hiszpanii odbyły się Mistrzostwa Europy Taekwon-do 2023. Marta Grysztar, uczennica II LO im. A. Asnyka w Bielsku-Białej, triumfowała na zawodach.

Srebrny medal dla Marty Grysztar na Mistrzostwach Europy

Mistrzostwa Europy to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie Taekwondo. Wzięło w nich udział ponad 1000 zawodników, w tym aż 85 utalentowanych reprezentantów Polski. Rywalizacja była zacięta, a poziom sportowy na europejskim szczeblu imponujący. Marta Grysztar reprezentowała Klub Taekwon-do Cobra Team i trenowała w sekcji GrysztarTeam w Bielsku-Białej. Rywalizowała w trzech konkurencjach: w układach indywidualnych TUL, w walkach indywidualnych light contact oraz w walkach drużynowych juniorek.

Jej determinacja i ciężka praca przyniosły efekty, gdy zdobyła srebrny medal w kategorii walk drużynowych.

Walki drużynowe to specyficzna discyplina, gdzie zespoły składają się od trzech do pięciu zawodniczek. Brak podziału na kategorie wagowe, jak to ma miejsce w walkach indywidualnych, sprawia, że rywalizacja jest jeszcze bardziej nieprzewidywalna. Każda runda trwa pięć minut, i w tym czasie każda zawodniczka z zespołu musi się pojawić na macie. Sędziowie oceniają każdą poprawnie wykonaną technikę, która kończy się uderzeniem lub kopnięciem w tułów lub głowę rywala. Wygrywa drużyna, na którą zagłosuje większość składu sędziowskiego.

Spełnienie marzeń i nowe wyzwania - Marta szykuje się na kolejne zawody

Dla Marty to była niesamowita przygoda i spełnienie jej sportowych marzeń. Jednak, jak każdy prawdziwy sportowiec, nie zamierza poprzestać na tym sukcesie. Marta już szykuje się na kolejne zawody, aby nadal podnosić poprzeczkę swoich osiągnięć. Oprócz regularnych mistrzostw okręgowych, gdzie Marta broni swego tytułu, nadchodzą Mistrzostwa Polski, które zaplanowane są na 13-14 kwietnia 2024 roku. Marta jest nie tylko uczestniczką, ale także twarzą tych mistrzostw. Jej zaangażowanie i determinacja zdobyły uznanie, a jej zdjęcie zdobi plakat promujący tę imprezę.

Marta Grysztar to prawdziwa inspiracja dla młodych adeptów Taekwondo w Polsce. Jej historia pokazuje, że ciężka praca i pasja do sportu mogą przynieść niesamowite wyniki. Polska ma kolejną gwiazdę w Taekwondo, a Marta nadal ma wiele do zaoferowania światu sportu.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt