Mały Haśnik Triumfuje na Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Ludowych w Wymiarkach

foto: Starostwo Powiatowe w Żywcu

Zespół Regionalny Mały Haśnik z Żabnicy odniósł spektakularny sukces podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów, Śpiewaków i Kapel Ludowych „Na Przydrożku” w Wymiarkach, który odbył się w dniach 14-16 czerwca. Trzy dni pełne muzyki, kolorów i radości przyniosły zespołowi wiele nagród i wyróżnień, a także niezapomniane wspomnienia.

Sukcesy Solistów i Zespołów Małego Haśnika

Podczas festiwalu, Mały Haśnik zaprezentował swoje umiejętności w wielu kategoriach, odnosząc znaczące sukcesy. W kategorii solistów instrumentalistów, Dominik Gruszka i Karol Gruszka zdobyli pierwsze miejsca, a Michał Suchanek i Artur Podgórny uplasowali się odpowiednio na drugim i trzecim miejscu. Te osiągnięcia są dowodem na wysoką jakość edukacji muzycznej oraz zaangażowanie młodych artystów z Żabnicy.

W kategorii zespołów, Regionalny Zespół Mały Haśnik zdobył pierwsze miejsce, co było szczególnym wyróżnieniem dla grupy. To prestiżowe wyróżnienie podkreśla ich umiejętności i dedykację do zachowania i promowania lokalnej kultury muzycznej.

Wyniki Kapel i Zespołów Śpiewaczych - Grand Prix dla Małego Haśnika

Kapela “MOJKA”, w skład której wchodzą Dominik Gruszka, Hubert Jędrzejek, Ewelina Łagodzka oraz Julia Kubica, zajęła trzecie miejsce w kategorii kapel. Również zespół HELIGONIŚCI Z ŻABNICY, w składzie Michał Suchanek, Artur Podgórny i Patryk Tetłak, zdobył trzecie miejsce.

W kategorii zespołów śpiewaczych, zespół HAŚNICKI, w składzie Julia Kubica, Emilka Krzus, Martyna Krzus i Julia Tracz, zajął drugie miejsce. Te osiągnięcia pokazują różnorodność talentów w Małym Haśniku oraz ich zdolność do rywalizacji na najwyższym poziomie.

Kulminacją festiwalu było ogłoszenie wyników i przyznanie nagród. Największą radość przyniosło zdobycie głównej nagrody GRAND PRIX FESTIWALU przez Zespół Regionalny Mały Haśnik. To ogromne wyróżnienie potwierdza ich dominującą pozycję na scenie muzyki ludowej w Polsce i stanowi motywację do dalszego rozwoju.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt