Majówkowa rekordzistka – Prowadziła z piwem w ręce mając 3 promile!

Majowy weekend za nami. W okresie od 1 do 3 maja w regionie Bielska-Białej nie doszło do wypadków drogowych. Odnotowano natomiast 15 kolizji drogowych. Mundurowi zatrzymali ponadto 5 kierowców na tzw. podwójnym gazie oraz 6 nietrzeźwych rowerzystów.

Podczas tegorocznego długiego majowego weekendu, tak jak w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwały zwiększone siły policji. Na drogach można było spotkać większą liczbę patroli ruchu drogowego w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. W czasie majowego weekendu od 1 do 3 maja na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego nie doszło do ani jednego wypadku drogowego, odnotowano natomiast 15 kolizji drogowych, a stróże prawa zatrzymali 5 kierowców w stanie nietrzeźwości oraz 6 nietrzeźwych rowerzystów.

Niechlubną rekordzistką okazała się 28-letnia kierująca samochodem marki Mitsubishi. Do zdarzenia doszło 2 maja tuż przed godziną 23:00 w Jaworzu. 21- letni mężczyzna, robiąc zakupy w jednym ze sklepów, wyczuł silną woń alkoholu od kobiety stojącej obok niego w kolejce do kasy. Kiedy wyszedł na parking, aby wsiąść do swojego samochodu, zauważył, iż kobieta ta również wsiada do samochodu i zamierza nim odjechać. Niezwłocznie podbiegł do niej, informując, iż w takim stanie nie może prowadzić. Kobieta jednak nie zareagowała w żaden sposób i odjechała. Mężczyzna wsiadł do swojego samochodu i udał się za pojazdem prowadzonym przez nietrzeźwą, jednocześnie powiadamiając o zdarzeniu policję. Po około 5 kilometrach kobieta podjechała pod swój dom. Wysiadając z pojazdu, trzymała w ręku otwarte piwo. W tym momencie podjechali policjanci z Komisariatu Policji w Jasienicy. Po dokonanym badaniu stanu jej trzeźwości okazało się, że kobieta miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Straciła już prawo jazdy, a za swój czyn odpowie wkrótce przed sądem.

źródło: Policja Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt