Maciej Maleńczuk zagra koncert w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu

foto. UM Bytom

Maciej Maleńczuk jedna z najbardziej barwnych postaci polskiej sceny muzycznej zawita do Żywca. Zagra swój koncert w Miejskim Centrum Kultury 7 kwietnia o godz. 19:00.

Maciej Maleńczuk - kim jest?

Maciej Maleńczuk jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci na polskiej scenie muzycznej. Znany głównie jako wokalista i gitarzysta rockowy, swoją karierę rozpoczął w 1986 roku po dołączeniu do zespołu Püdelsi, na zaproszenie Andrzej „Pudla” Bieniasza, gdzie pełnił rolę wokalisty i frontmana aż do 2005 roku. Podczas tego okresu nagrali razem pięć albumów. W 1993 roku założył własny zespół Homo Twist, który wydał swój debiutancki album już rok później. Również w 1989 roku rozpoczął karierę solową, wydając album zatytułowany „Historia obyczaju”. Oprócz działalności muzycznej, Maleńczuk od czasu do czasu publikuje swoje wiersze, które często stają się tekstami jego piosenek.

W 2015 roku ukazała się książka pt. „Ćpałem, chlałem i przetrwałem”, będąca wywiadem z Maciejem Maleńczukiem przeprowadzonym przez Barbarę Burdzy. Kolejna część wywiadu, zatytułowana „Chamstwo w państwie”, została wydana w roku 2016.

Poza działalnością muzyczną, Maleńczuk udziela swojego głosu w dubbingu postaci w filmach oraz grach komputerowych. Możemy usłyszeć go między innymi w bajce “Miśki 2-óch w Nowym Jorku” jako Fong, czy w grze “Mass Effect 2”, gdzie wciela się w postać Kapitana Baileya.

Bilety dostępne TUTAJ.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt