Maciej Liszka to nowy władca Klimczoka – padł również nowy rekord !

foto. Wyzwania na Klimczok

Beskidy to nie tylko piękne górskie krajobrazy, ale także miejsce niezwykłej rywalizacji wśród miłośników wędrówek. W styczniu odbyła się już kolejna edycja niezwykłej zabawy – Gry o Tron Władcy i Władczyni Klimczoka. To wyzwanie, które przyciąga entuzjastów górskich szlaków, a w tym roku to Maciej Liszka zdobył tytuł Władcy Klimczoka.

Regulamin i zasady Gry o Tron

Od 1 stycznia każdy chętny mógł rozpocząć liczenie swoich wejść na Klimczok. Warto dodać, że każde wejście musiało być osiągnięte siłą własnych mięśni, niezależnie od tego, czy uczestnik preferował trekking, bieganie czy jazdę rowerem. Jednak istniały rygorystyczne zasady – każde wejście musiało rozpocząć się z ogólnodostępnego parkingu, a trasa w obie strony musiała wynosić co najmniej 6 kilometrów. Dodatkowo, każde zdobycie szczytu musiało być udokumentowane zdjęciem na szczycie oraz wpisem na specjalną listę, wraz z zrzutem aktywności z urządzenia trackującego. 

W tej rywalizacji zarówno kobiety, jak i mężczyźni rywalizują o tytuł króla i królowej Klimczoka, natomiast młodsze dziewczynki i chłopcy poniżej 16 roku życia o tytuły księżniczek i książąt. Nawet czworonogi mają swoją własną kategorię. Zwycięzcy zostają koronowani podczas uroczystej ceremonii.

Rekordy biją rekordy

Maciej Liszka pobił rekord, który wydawał się nie do pobicia. Rok temu Agnieszka Chrzan-Caputa odwiedziła w styczniu Klimczok aż 150 razy! Jednak Maciej Liszka ostatecznie okazał się niepokonany, odwiedzając tron ustawiony na szczycie aż 160 razy w styczniu 2024 roku! Oznacza to, że średnio, pięć razy dziennie stawał na szczycie Klimczoka.

Wśród pań najlepszy wynik odnotowała Inna Hryban, zdobywając szczyt 106 razy. Gratulujemy jej wytrwałości i determinacji!

foto. Wyzwania na Klimczok

Ta niezwykła rywalizacja w Beskidach przyciąga coraz więcej uczestników każdego roku. To nie tylko doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale także szansa na zdobycie prestiżowego tytułu Władcy lub Władczyni Klimczoka. Warto dołączyć do tego wyjątkowego wyzwania i spróbować swoich sił w podbiciu Klimczoka!

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt