Lokal zalały fekalia. Kawiarnia w Bielsku-Białej potrzebuje pomocy.

W zeszłym tygodniu doszło do niezwykle nieprzyjemnej sytuacji w popularnej kawiarni KaFFka w Bielsku-Białej. Awaria kanalizacji spowodowała poważne zniszczenia i lokal został zalany fekaliami. To dla właścicielki, Natalii Kłeczek, było ogromnym ciosem, ponieważ nagle straciła swoje źródło utrzymania. Jednak dzięki inicjatywie i pomocy ludzi dobrej woli, którzy zorganizowali zbiórkę na jej wsparcie, istnieje nadzieja na odbudowę kawiarni.

Kawiarnia Kaffka ma już cztery lata

Kawiarnia KaFFka to miejsce, które doceniają mieszkańcy Bielska-Białej już od czterech lat. Od momentu swojego powstania, aż do niefortunnego incydentu, kawiarnia cieszyła się ogromną popularnością. Zlokalizowana przy ulicy Bohaterów Warszawy 1A, przetrwała nawet trudny okres pandemii, stając się ulubionym miejscem spotkań bielszczan. Goście mogli tu delektować się smaczną kawą, wybornymi włoskimi kanapkami i różnorodnymi słodkościami. Atmosfera w kawiarni była niezwykle przyjazna i serdeczna, dzięki czemu odwiedzający czuli się jak w domu. Właścicielka, Natalia Kłeczek, dbała również o rozrywkę dla swoich klientów, organizując koncerty na żywo na zewnątrz lokalu, co przyciągało nie tylko stałych bywalców, ale także przechodniów.

Niestety, los się jednak przeciwko nim obrócił, gdy w minionym tygodniu doszło do poważnej awarii kanalizacji.

Awaria kanalizacji w kawiarni Kaffka

Z powodu awarii kanalizacji, fekalia dosłownie zalały kawiarnię, niszcząc większość jej wnętrza. Prace remontowe po części już się rozpoczęły. Została zerwana podłoga, trwa osuszanie lokalu. Następnie trzeba będzie zdezynfekować i przeprowadzić ozonowanie pomieszczenia. Mimo że szkody są znaczne, właścicielka nie traci pogody ducha i jest zdeterminowana, aby przywrócić kawiarnię do życia.

Obecnie KaFFka w Bielsku-Białej pozostaje zamknięta do odwołania, czekając na przeprowadzenie generalnego remontu. Na szczęście lokal był ubezpieczony, więc środki na naprawę zostaną pokryte. Jednak właścicielka wciąż musi radzić sobie z bieżącymi wydatkami, takimi jak prąd, czynsz, ZUS.

Zrzutka na wsparcie Natalii

Kaffka zawsze była, gdy jej potrzebowaliśmy, a teraz ona potrzebuje nas, więc śmiało dorzuć ile możesz, bo jak wiadomo w Kupie Siła! – piszą autorzy zrzutki.

Link do zbiórki znajdziesz TUTAJ.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt