Liczne zastępy straży na os. Paderewskiego w Żywcu – rozpylono szkodliwą substancję

Dziś ok. 20:00 na osiedlu Paderewskiego w Żywcu doszło do niebezpiecznego incydentu związanego z rozprzestrzenianiem nieznanej substancji. Służby interweniowały natychmiast po otrzymaniu informacji o zagrożeniu dla mieszkańców.

Niebezpieczna substancja rozpylona w jednej z klatek

Według relacji jednego z mieszkańców osiedla Paderewskiego w Żywcu, nieznana substancja została rozpylona w jednej z klatek bloku. Jak informuje – “jeden z mieszkańców zaczął dusić się na skutek kontaktu z tą substancją”. 

Informacje o rozpyleniu niebezpiecznej substancji potwierdził oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu, Tomasz Kołodziej. Strażacy natychmiast podjęli działania mające na celu usunięcie źródła zagrożenia. Pobrano próbki na obecność gazów bojowych, oraz związków chemicznych, które zostały przekazane do dalszych badań laboratoryjnych w celu zidentyfikowania pochodzenia oraz potencjalnych zagrożeń dla zdrowia mieszkańców.

Nie było potrzeby ewakuacji mieszkańców

W wyniku incydentu nikt nie został ewakuowany z budynku. Jednak mieszkańcy zostali poinformowani o konieczności pozostania w swoich mieszkanich, aby uniknąć potencjalnego narażenia na szkodliwe działanie substancji. 

CZYTAJ TAKŻE:

Służby pracują nad jak najszybszą identyfikacją nieznanej substancji, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo mieszkańcom. Na ten moment (godz. 09:00) służby nadal nie wiedzą co zostało rozpylone w jednej z klatek.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt