Licytacja krzeseł dla WOŚP: Młodzi artyści z Bielska-Białej tworzą unikatowe dzieła

fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Fundacja Ekologiczna Arka, we współpracy z Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej, szykuje się do ósmej edycji licytacji “Krzesła dla WOŚP”, które odbędzie się 27 stycznia w Galerii Sfera. To wyjątkowa inicjatywa, gdzie młodzi artyści projektują i malują krzesła, a dochód ze sprzedaży trafia na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Krzesła to unikatowe dzieła sztuki

Krzesła tworzone przez młodych artystów to prawdziwe dzieła sztuki. Proces ich powstawania trwa od września, a uczniowie starannie projektują, a potem malują przekazane im krzesła, nadając im drugie życie. Każde krzesło jest unikatowe, a na nich można znaleźć różnorodne motywy i bogatą paletę kolorów. Prace są wykonywane z ogromnym smakiem i gustem, co sprawia, że są one nie tylko funkcjonalnymi meblami, ale także wyjątkowymi dziełami sztuki.

– To było niesamowite przeżycie wziąć w tym udział. Niektórzy z nas pracowali nawet cztery tygodnie przy tworzeniu efektu finalnego. To daje ogromną satysfakcję, że możemy podzielić się swoim talentem w tak namacalny sposób, a jeśli jeszcze uda się wesprzeć przy tym inne osoby – to jest super – mówiła jedna z młodych autorek.

Licytacja ''Krzesła dla WOŚP''

Licytacja “Krzesła dla WOŚP” to nie tylko okazja do zdobycia wyjątkowego mebla, ale przede wszystkim wsparcie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W poprzednich latach udało się sprzedać kilkadziesiąt krzeseł, a rekord ceny za jedno krzesło w ubiegłym roku wyniósł 800 złotych. Z kolei w tym roku, cena wywoławcza jednego krzesła wynosi 350 złotych. Dochód ze sprzedaży trafia do puszki WOŚP, co przyczynia się do zwiększenia kwoty zebranej podczas finału orkiestrowego grania.

CZYTAJ TAKŻE:

Licytacja co prawda dopiero 27 stycznia, natomiast krzesła w Sferze będzie można oglądać już lada dzień.

– To ósma edycja akcji wspólnie z bielskim Plastykiem i Galerią Sfera. Tradycyjnie, po prezentacji, krzesła licytujemy 27 stycznia od godziny 15.00. Z tego będą pieniądze dla WOŚP-u, a dla nabywców duża satysfakcja z posiadania unikalnych mebli – zaznacza prezes Arki Wojciech Owczarz.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt