Leśna: Mała Ola potrzebuje naszej pomocy!

ola z leśnej

Ola przyszła na świat w 25 tyg. ciąży jako wcześniak. Jej brat bliźniak zmarł 4 miesiące po porodzie. Dziewczynka zmaga się do dziś z wieloma schorzeniami i aby ułatwić jej samodzielne funkcjonowanie potrzeba specjalistycznego i bardzo drogiego leczenia. 

Ola przyszła na świat w 25 tygodniu ciąży w ciężkiej zamartwicy w styczniu w 2015 roku jako skrajny wcześniak z ciąży bliźniaczej. Ważąca zaledwie 700 g kruszynka, z 1 punktem w skali Apgar, zaraz po porodzie była reanimowana i zaintubowana, a jedyną oznaką życia były pojedyncze uderzenia jej serduszka. Tak skrajne wcześniactwo sprawiło, że w szpitalach od porodu, spędziła prawie pół roku, a brat bliźniak Oleńki zmarł po ponad czterech miesiącach walki o życie.

Zbyt wczesne przyjście na świat spowodowało u Oli niepełnosprawność ruchową, dysplazję oskrzelowo – płucną, astmę, refluks żołądkowo – przełykowy, ciężkie uszkodzenia wzroku i nerwów, retinopatię, jaskrę i krótkowzroczność. Po operacjach ratujących wzrok, wada sięga w oku lewym -20st. a w prawym -1,5 st. Widzi tylko jednym oczkiem, ma zaburzenia koordynacji wzrokowo – ruchowej, równowagi, częste potknięcia i upadki. Wymaga stałej obecności i pomocy drugiej osoby.

ola z leśnej

“Dodatkowo, u naszej córeczki zdiagnozowano całościowe zaburzenia rozwoju, regres, autyzm wczesnodziecięcy oraz mutyzm wybiórczy. Ola ma trudności w kontaktach z innymi ludźmi, dziećmi, żyje w lęku, trudno ją wyciągnąć z domu, chodzi w słuchawkach wygłuszających, ma silną nadwrażliwość słuchową, która np. zwykły spacer zmienia w wyzwanie. Z powodu refluksu i dużej wybiórczości pokarmowej ma poważną niedowagę, spożywa głównie obiady blendowane, papkowate i kilka stałych produktów. Trudno ją przekonać do spróbowania nowych rzeczy. Ma 8 lat i waży 20kg.

Od porodu do dnia obecnego Ola pozostaje pod opieką wielu lekarzy, aż 10-ciu specjalizacji! Z których wiedzy i pomocy korzystamy w większości na prywatnych wizytach. Nasza córeczka poprzez ciężką pracę osiągnęła już dużo, ale ciągle wymaga intensywnych zajęć z terapii wzroku, odwrażliwiania słuchu, terapii ręki, rehabilitacji ruchowej SI, fizjoterapii, dogoterapii, zajęć z terapii mutyzmu, małych kroków, treningu umiejętności społecznych. Dodatkowo korzysta ze wsparcia psychologa, neurologopedy oraz pedagoga.”- piszą, rodzice małej Oli. 

Rodzice proszą o pomoc i wsparcie dla swojej córki. Zgromadzone środki pozwolą pokryć olbrzymie koszty wielospecjalistycznej terapii i leczenia, które pomagają Olusi pokonać lęk i trudności i dają szanse na kolejny krok w samodzielność i lepsze funkcjonowanie społeczne.

Pieniądze można wpłacać poprzez serwis pomagam.pl tutaj

Prowadzone są również licytacje na facebooku: tutaj

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt