Ławeczka beskidzka także w żywieckim parku

W żywieckim Parku, na polanie po lewej stronie od Domku Chińskiego pojawiła się jedna z 26 ławeczek beskidzkich. To efekt mikroprojektu który współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska-Słowacja na lata 2014-2020 i z budżetu państwa. 
 
Partnerem wiodącym projektu jest Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy z siedzibą w Bielsku-Białej.
 
Założenia projektu opierają się na promocji dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Beskidów. Służyć temu ma sieć 26 ławeczek beskidzkich, które staną na wybranych szlakach turystycznych regionu, po polskiej i słowackiej stronie granicy.
 
Wkrótce obok ławeczki pojawi się tabliczka informacyjna z opisem: „Zabytkowy Park Habsburgów w Żywcu to źródło radości, uśmiechu, zachwytu i szacunku dla otaczającego nas świata. Na przeszło 26 hektarach znajdziemy nie tylko niezwykłe obiekty, jak zamek, pałac czy domek chiński, ale też wiele niepowtarzalnych okazów przyrody, w tym wielowiekowy dąb „Franciszek”. To miejska oaza spokoju i wypoczynku.
 
– Bardzo cieszę się z faktu, że Lokalna Organizacja Turystyczna w Bielsku-Białej wybrała żywiecki Park jako jedną z 26 najładniejszych lokalizacji w Beskidach. Niech służy nam wszystkim do odpoczynku – mówi burmistrz Antoni Szlagor.

źródło/foto UM Żywiec

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry