Last minute na Maderę – kiedy najtaniej?

Marzysz o wycieczce na Maderę, ale obawiasz się wysokich cen? Nie martw się! Istnieje kilka okresów w roku, kiedy można znaleźć atrakcyjne oferty last minute na tę rajską wyspę. Zastanawiasz się, kiedy najlepiej zaplanować swoją podróż? Oto przewodnik po najtańszych miesiącach i cenach pobytu na Maderze.

Madera, portugalska wyspa na Oceanie Atlantyckim, przyciąga turystów swoim subtropikalnym klimatem, malowniczymi krajobrazami i wyjątkową kulturą. Jeśli marzysz o wakacjach na tej pięknej wyspie, warto zastanowić się, kiedy najlepiej zarezerwować wycieczkę last minute, by odpocząć, ale też nie nadwyrężyć zbytnio portfela.

Zobacz okazje last minute na Maderę: www.fostertravel.pl/last-minute/portugalia/madera/

Kiedy najtaniej lecieć last minute na Maderę?

Wycieczki last minute mają to do siebie, że ich ceny potrafią być niższe nawet o 30% od cen katalogowych. Jeśli dodatkowo wybierzemy okresy, kiedy w danej destynacji ceny z założenia są niższe, nasze oszczędności w porównaniu do takiej samej wycieczki w szczycie sezonu mogą być naprawdę znaczne. A zatem kiedy warto wypatrywać wycieczek na Maderę, rezerwowanych z krótkim terminem wylotu?

Styczeń - luty: sezon poświąteczny i idealne okno na oszczędności

Po okresie świątecznym, kiedy hotele na Maderze są zazwyczaj oblegane, styczeń i luty stają się doskonałym momentem na znalezienie korzystnych ofert last minute na tę portugalską wyspę. Po zakończeniu ferii zimowych, popyt na podróże do tego egzotycznego miejsca maleje, co skutkuje spadkiem cen zarówno lotów, jak i noclegów. To świetna okazja dla tych, którzy chcą uniknąć tłumów turystów i cieszyć się spokojem na pięknych plażach.

W styczniu i lutym tygodniowy pobyt w opcji last minute na Maderze może kosztować ok. 1800 zł za osobę, w zależności od standardu zakwaterowania i lokalizacji – najtańsze będą oczywiście wyjazdy ze śniadaniami lub wyżywieniem własnym. Jednak również wakacje all inclusive można w tym okresie znaleźć w bardzo korzystnych cenach – przykładowo, w lutym tydzień w czterogwiazdkowym hotelu na Maderze w opcji all inclusive można znaleźć już od 2300 zł za osobę, podczas gdy w szczycie sezonu wyjazd o takich samych parametrach może kosztować ok. 3500 zł.

Październik - listopad: jesienny odpoczynek w przystępnych cenach

Po zakończeniu sezonu letniego, październik i listopad stają się idealnym czasem na wyjazd last minute na Maderę. Turystyczny zgiełk zaczyna opadać, a ceny lotów i noclegów stopniowo maleją. Jesienne miesiące to doskonała okazja dla podróżnych poszukujących relaksu w spokojnej atmosferze wyspy. Zwłaszcza, że Madera, nazywana krainą wiecznej wiosny, oferuje przyjazny klimat i stosunkowo wysokie temperatury przez cały rok, również wtedy, gdy w Polsce zaczyna już dominować późnojesienny chłód. To również doskonały powód, by na Maderę wybrać się właśnie w październiku lub listopadzie.

W tych miesiącach tygodniowy pobyt last minute na Maderze może wynosić od 1700 do 2200 zł za osobę. Analiza danych z wyszukiwarek internetowych wskazuje, że wakacje last minute na tej rajskiej wyspie, rezerwowane w listopadzie w hotelu trzygwiazdkowym ze śniadaniami, kosztowały średnio 1850 zł. Jeśli poszukujemy nieco większego komfortu, to wakacje z dwutygodniowym terminem wylotu w opcji all inclusive znajdziemy już za 2250 zł. W obu przypadkach to znacznie taniej niż w czerwcu czy lipcu, kiedy wakacje w podobnym standardzie mogą kosztować odpowiednio 2600 zł i 3600 zł.

Podsumowując, jeśli chcesz znaleźć najtańsze oferty last minute na Maderze, najlepiej podróżować poza szczytem sezonu turystycznego, czyli w styczniu, lutym, październiku i listopadzie. Wtedy możesz cieszyć się nie tylko atrakcyjnymi cenami, ale także spokojem i relaksem.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt