KW Bielsko-Biała na Broad Peak

Wielki sukces ekipy Beskid Expedition Team, wśród której są członkowie klubu wysokogórskiego Bielsko-Biała. 19 lipca zespół stanął na szczycie Broad Peak, dwunastej pod względem wysokości góry na świecie – 8051 m n.p.m., ośmiotysięcznika zlokalizowanego na granicy Chin i Pakistanu.

Szczyt w ramach zespołu Beskid Expedition Team zdobyli Bartłomiej Ziemski, Mariusz Hatala, Radosław Woźniak, Piotr Krzyżowski i Kamil Kozłowski. Mariusz Hatala i Piotr Krzyżowski to członkowie KW Bielsko-Biała.

Beskidzka ekipa wspinała się bez dodatkowego tlenu z butli. Do bazy pod Broad Peak dotarli 1 lipca, a proces aklimatyzacji zakończyli już 6 lipca, po spędzeniu nocy w obozie trzecim na wysokości 7100 m. Część zespołu pierwszą próbę ataku szczytowego podjęła jeszcze 9 lipca, osiągnięto ponownie C3. Jednak, jak się ostatecznie okazało, dobra prognoza pogody okazała się błędna. Kolejne wyjście to już akcja zakończona sukcesem i wejściem na szczyt 19 lipca.

Warto dodać, że również w połowie lipca dwóch innych klubowiczów KW Bielsko-Biała zespół Andrzej Ficek i Roman Forysiak pokonali wspinaczkowo królową alpejskich dróg, symbol alpinizmu, czyli drogę Cassina, filar Walkera na Grandes Jorasses o przewyższeniu około 1.200 metrów podzielonych na 56 wyciągów.

źródło/foto UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt