Ktoś zamalował antypisowski baner. Został wyczyszczony na drugi dzień. Radny PiS interweniuje.

Nieznany sprawca zamalował antypisowski baner na przystanku w Bielsku-Białej, lecz następnego dnia wiata była wyczyszczona. Radny PiS wystosował interpelację do prezydenta miasta – jego zdaniem reakcja straży miejskiej była zbyt szybka.

Od początku maja m.in. na ulicach Bielska-Białej, można zauważyć  Banery głoszące hasło “PIS = DROŻYZNA”. Reklama została umieszczona na 5 autobusach miejskich oraz 8 wiatach przystankowych na terenie Bielska-Białej. Więcej na temat reklamy można przeczytać (tutaj).

Kilka dni temu wiata przystankowa na Hałcnowie, została zamalowana czarnym sprayem. Do incydentu doszło w nocy, jednak następnego dnia wiata została całkowicie wyczyszczona, co wzbudziło podejrzliwość jednego z bielskich radnych.

Edward Kołek zareagował i wystosował interpelację do władz miasta.

“Chciałbym otrzymać informację na temat systemu czyszczenia, sprzątania i mycia wiat przystanków autobusowych w Hałcnowie. Do zajęcia się tym problemem skłonił mnie następujący „incydent” czy przypadek. Otóż wiata przystankowa na Kępie Hałcnowskiej została zaopatrzona w wielką czerwoną planszę reklamową z dużym napisem o następującej treści: “PiS=DROŻYZNA”. W nocy po zamieszczeniu tej planszy przez reklamodawcę (?) jakiś poirytowany mieszkaniec Hałcnowa zamazał sprayem na czarno ten napis, czyniąc go całkowicie nieczytelnym. Jakież było moje zdziwienie, gdy już w godzinach porannych dnia następnego szyba wiaty lśniła czystością, a napis znów głosił światu jawne kłamstwo o pisowskiej drożyźnie. Zdumienie moje jest tym większe, iż do tej pory nie zauważyłem, by po sezonie zimowym wiaty przystankowe w Hałcnowie były myte, sprzątane czy czyszczone! Stąd moje pytanie o system porządkowania i mycia wiat w mojej dzielnicy” – pisze radny Edward Kołek w interpelacji.

Ratusz jeszcze nie zajął stanowiska w tej sprawie.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry