”Kto nie głosował na PiS, ma krew na rękach”. Mocne słowa księdza w parafii niedaleko Żywca.

Proboszcz z Cięciny – gminy Węgierska Górka, jest znany z otwartych wystąpień na temat polityki. Tak się zdarzyło tuż przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi, a także zaraz po ogłoszeniu ich wyników.

Ksiądz w trakcie mszy św. głosił swoje osobiste poglądy na tematy polityczne

W mediach społecznościowych można znaleźć relacje parafian, którzy uczestniczyli w mszach odprawianych przez proboszcza po wyborach 15 października. Podczas ogłoszeń duszpasterskich, ksiądz poruszał wiele kontrowersyjnych tematów. 

1. Wskazywanie na Wybory
Ksiądz nie omijał tematu wyborów. Mówił swoim wiernym, na co należy zwracać uwagę podczas głosowania. To nie jest standardowa praktyka w czasie mszy, co zaskoczyło wielu parafian.

2. Wyrażanie Osobistych Preferencji
Proboszcz otwarcie wyrażał swoje osobiste preferencje polityczne. Powiedział, że nigdy w życiu nie zagłosowałby na pewnych kandydatów, co wzbudziło kontrowersje wśród parafian.

3. Konflikt z Nauczaniem Papieża Franciszka
Ksiądz wyrażał także sprzeciw wobec niektórych stanowisk papieża Franciszka. To szczególnie niezwykłe, biorąc pod uwagę, że papież jest autorytetem dla katolików na całym świecie.

4. Podejście do Konstytucji
Ksiądz wywołał emocje, twierdząc, że Konstytucja to jedynie papier, na którym można napisać wszystko. To wydaje się być kontrowersyjnym stanowiskiem w kontekście wartości i prawdziwości Konstytucji.

5. Wątpliwe Wypowiedzi o Przeciwnikach Politycznych
Najbardziej kontrowersyjnym momentem było stwierdzenie, że ci, którzy nie zagłosowali na partię PiS, mają “krew na rękach”. To drastyczne oskarżenie wywołało wiele emocji i oburzenia wśród mieszkańców

Jak informuje wyborcza.pl, proboszcz parafii, gdzie odbyła się msza oraz kuria nie odnieśli się do sprawy głoszenia kontrowersyjnych poglądów przez duchownego podczas mszy świętej.

Polityczne wypowiedzi księdza zdarzają się dość często

Z relacji parafian wynika, że tego rodzaju sytuacje z udziałem proboszcza zdarzają się często. Ludzie, którzy przychodzą na msze, nie zawsze akceptują polityczne wypowiedzi księdza i często wychodzą z kościoła w trakcie jego przemów. W rezultacie niektórzy parafianie zaczęli uczęszczać na nabożeństwa w innych miejscowościach, gdzie nie muszą słuchać politycznych komentarzy podczas mszy.

Mieszkańcy Cięciny próbowali rozwiązać tę sytuację, składając skargi do kurii diecezjalnej. Niestety, jak na razie te działania nie przyniosły oczekiwanego efektu. Ksiądz pozostaje na swoim stanowisku, kontynuując swoje wystąpienia.

Warto również wspomnieć, że wyniki wyborów parlamentarnych z 15 października w Cięcinie były jednoznaczne. Partia Prawa i Sprawiedliwości (PiS) zdobyła znaczną przewagę nad konkurencją, zdobywając ponad połowę wszystkich głosów. To trzy razy więcej niż kandydaci z Koalicji Obywatelskiej.

Źródło: wyborcza.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt