Książkowa sobota w Galerii Sfera

20 sierpnia Galeria Sfera zaprasza wszystkich miłośników czytania na kiermasz “Książka wspiera bohatera”, który organizuje przy współpracy z Fundacją Ekologiczną Arka. Dochód ze sprzedaży książek zostanie przeznaczony na wsparcie ośrodków opiekuńczych w regionie.

To propozycja dla wszystkich czytelników, którzy chcą odświeżyć swoją domową biblioteczkę i uzupełnić ją o nowe pozycje, Galeria Sfera wraz z Fundacją Arka organizują w foyer Galerii Sfera II kiermasz używanych książek, na którym każdy znajdzie coś dla siebie. To też świetna okazja dla uczniów, aby zaopatrzyli się w odpowiednie lektury na nadchodzący rok szkolny, a te, które już przeczytali, oddali na kiermasz, by ich młodsi koledzy i koleżanki mogli odkrywać przygody bohaterów literackich. 

– Książka wspiera bohatera to nasza cykliczna akcja, podczas której książki otrzymują drugie życie. Już dziś można przynieść książki do punktu informacyjnego Sfery w godzinach 9.00-21.00, a następnie trafią one na kiermasz charytatywny. Realizacja tej akcji wpisuje się w szerszy aspekt naszych działań na rzecz środowiska, które prowadzimy w fundacji wraz z partnerami. Zależy nam, aby kultywować ideę drugiego obiegu i edukować mieszkańców regionu w zakresie odpowiedzialności za naszą planetę. Nawet małe gesty mogą okazać się istotne, aby ją ratować. Zachęcamy do działania! – mówi pomysłodawca akcji i Prezes Fundacji Arka Wojciech Owczarz.

Organizatorzy proszą o przynoszenie książek wydanych po 1990 roku, najlepiej, żeby były one nowe lub używane, ale w dobrym stanie, które są przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nie przynosimy: lektur i podręczników szkolnych, podręczników informatycznych, encyklopedii, słowników, kodeksów, czasopism, gazet oraz książek religijnych.  

źródło/foto UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Jarmark Św. Wita 2024 w Żywcu

Jarmark Świętego Wita, będący Ogólnopolskim Festiwalem Smaków, to coroczna impreza, która przyciąga miłośników tradycyjnych polskich produktów i rękodzieła z całego

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt