Ks. Jan Byrt ze Szczyrku zbiera narty, a potem je rozdaje innym !

Ksiądz Jan Byrt, duszpasterz z parafii luterańskiej w Szczyrku, wprowadza niezwykłą akcję charytatywną na stokach narciarskich. Zbierając używane, ale w dobrym stanie narty, deski snowboardowe, kijki, buty, gogle i kaski, ofiarowuje je bezpłatnie tym, których nie stać na zakup nowoczesnego sprzętu, ale marzą o szusowaniu po stokach. To inicjatywa, która przynosi radość i pomaga potrzebującym.

Akcja "Podziel się nartami" w Parafii w Szczyrku - pierwsza para trafiła do Kacpra

Ks. Jan Byrt rozpoczął akcję “+Podziel się nartami+” niedawno, gdy ruszyły wyciągi na stokach narciarskich w Szczyrku. Wraz z parafianami zaczął zbierać sprzęt narciarski, który mógłby trafić do tych, którzy marzą o zimowych zabawach na śniegu, ale nie mają środków na zakup profesjonalnego wyposażenia.

W niedzielę po nabożeństwie, pierwsza para nart trafiła do Kacpra, jednego z potrzebujących.

“To była naprawdę boża sprawa. Wojtek, tata naszego Kacpra, przed nabożeństwem zapytał mnie o narty i buty dla syna. Obiecałem, że poszukam. Pod koniec nabożeństwa ofiarodawca przyniósł do parafii piękne narty i buty. Coś nieprawdopodobnego, że Bóg od razu zadziałał i zrealizował prośbę. Wojtek zabrał sprzęt dla syna. Kacperek był dzisiaj najszczęśliwszym chłopcem na świecie” – powiedział PAP ks. Jan Byrt ze Szczyrku.

Akcja portwa przez całą zimę

Ksiądz Jan Byrt zapowiada, że akcja “+Podziel się nartami+” potrwa przez całą zimę. Sprzęt można zostawić w kościele luterańskim w Szczyrku, a także odebrać go stamtąd. To okazja dla wielu osób, które nie miałyby możliwości skorzystania z uroków narciarstwa i snowboardingu.

CZYTAJ TAKŻE:

Niekonwencjonalne pomysły Księdza Jana Byrta

Ksiądz Jan Byrt jest znany ze swoich niekonwencjonalnych pomysłów charytatywnych. W przeszłości rozdawał narciarzom Biblię na stokach, a także promował wiarę w Boga poprzez naklejki na samochody kierowców. Ponadto, goście z zagranicy przyjeżdżali do Szczyrku, aby za darmo uczyć dzieci języka angielskiego. Latem ks. Byrt zbiera rowery i przekazuje je osobom uboższym. To duszpasterz, który w praktyczny sposób wspiera społeczność.

Źródło: wnp.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt