Kradzież w Centrum Miasta – Małoletni Sprawcy Zatrzymani!

Atop of Polish Police Car, Lights Mounted on the Roof of Polish Police Car, Shallow Depth of Field horizontal photography

Wczesnym wieczorem, w dniu 25 czerwca, Straż Miejska otrzymała informację od Policji o kradzieży w centrum Miasta. Trzej sprawcy dokonali tego przestępstwa, okradając mężczyznę z jego wartościowych przedmiotów.

Do zdarzenia doszło 25 czerwca  ok. godz. 23:45 a ulicy Romana Dmowskiego w Bielsku-Białej. Trzech młodych mężczyzn wyrwało z ręki portfel mężczyźnie stojącemu obok bankomatu, po czym uciekli w nieznanym kierunku. Dzięki skutecznej współpracy pomiędzy Strażą Miejską a Policją, możliwe było szybkie zidentyfikowanie i aresztowanie sprawców. Operator monitoringu wizyjnego miasta zauważył podejrzane osoby, które odpowiadały rysopisom sprawców. Następnie, około godziny 4:45, zarejestrowano ich wejście do autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego (MZK) na ulicy 3 Maja. Sprawcy zostali zatrzymani na ul. Warszawskiej.

Dzięki natychmiastowej reakcji patrolów Straży Miejskiej i Policji, sprawcy zostali zatrzymani i przewiezieni na Komisariat Policji I w Bielsku-Białej, gdzie przeprowadzono dalsze czynności w celu wyjaśnienia popełnionego przez nich czynu zabronionego.

Okazało się, że dwóch z nich to osoby nieletnie w wieku 14 i 15 lat, trzeci to 19- letni mieszkaniec Tarnowskich Gór, który po wykonanych czynnościach został zwolniony. Dwaj nieletni mieszkańcy Bielska-Białej zostali przesłuchani w charakterze nieletnich sprawców czynu karalnego pod zarzutem popełnienia czynu karalnego-kradzieży szczególnie zuchwałej, po czym z uwagi na podobne czyny, których się dopuścili wcześniej, na podstawie sądowego postanowienia zostali doprowadzeni do Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych. Za popełnienie tego czynu odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Źródło: SM Bielsko-Biała, Policja Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry