Korowód Trzech Króli 2024 W Bielsku-Białej – PROGRAM

foto. FB Orszak Trzech Króli Bielsko-Biała

Każdego roku 6 stycznia mieszkańcy Bielska-Białej oraz goście z innych regionów gromadzą się, by wziąć udział w barwnym i niezwykłym wydarzeniu – Orszaku Trzech Króli. Czym dokładnie jest ten orszak i co można się spodziewać w 2024 roku?

Orszak Trzech Króli - tradycja i symbolika

Orszak Trzech Króli to wydarzenie, które wywodzi się z polskiej tradycji jasełkowej i kolędniczej. Jest to wielobarwny korowód dzieci i królów, które zmierzają do Stajenki, aby oddać pokłon Jezusowi. Główną atrakcją orszaku są barwne stroje trzech mędrców z Wschodu, którzy symbolizują przybycie Trzech Króli z darami dla Dzieciątka Jezus. Ta tradycja ma głębokie korzenie religijne i kulturowe, a jej przekaz przekazywany jest z pokolenia na pokolenie.

Orszak Trzech Króli to nie tylko wydarzenie religijne, ale także okazja do wspólnego świętowania i zabawy. W trakcie korowodu śpiewane są tradycyjne polskie kolędy, a uczestnicy otrzymają kolorowe papierowe korony, które dodadzą uroku temu wydarzeniu. Wszystkie chętne dzieci będą mogły przebrać się w stroje dwórek lub rycerzy w trzech kolorach: czerwonym, niebieskim lub zielonym. 

Orszak Trzech Króli w Bielsku-Białej - program

Orszak rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 10:30 w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Aleksandrowicach. Po nabożeństwie o godzinie 11:30 uczestnicy zaczną formować orszak i przejdą na stary rynek. O godzinie 12:30 trzej królowie oddadzą pokłony i rozpocznie się wspólne kolędowanie z udziałem zespołu “Miłość i Łaska Chrystusa”.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt