Kontrowersje wokół filmu. Czy na nagraniu to zastępca komendanta? Policja wydała oświadczanie.

Foto. Stop Pirat/Youtube

W ostatnich dniach na kanale Stop Pirat ukazał się film, na którym Zastępca Komendanta niebezpiecznie wyprzedza na światłach i jedzie ponad 100km/h. W opisie podano, że chodzi o zastępcę powiatowej policji w Żywcu. Policja wydała w tej sprawie oświadczenie.

Autor nagrania opisuje całą sytuację

“Chłopie akurat w policji robię jakbyś chciał wiedzieć? Pokazać ci legitymację?” – usłyszał widz, autor nagrania, który nadesłał film kanałowi Stop Pirat. Dodatkowo pisze: “Wczoraj (26.09.2023) wybrałem się z przyjacielem na wycieczkę motocyklową do Żywca. Podczas przejazdu przez jedną z mijanek, w Międzybrodziu Żywieckim, mijaliśmy grupę mężczyzn którzy zaczęli wiwatować żebyśmy zakręcili silnikami. Niestety zdenerwowało to kierowcę jadącego za nami, który na następnej mijance wyprzedził nas i prawie doprowadził do kolizji z moim przyjacielem. Gdy zrobiło się miejsce, pod wpływem emocji zacząłem ścigać Pana w Oplu Astrze, który uciekał przez około 4km z prędkością przekraczającą w niektórych momentach 100 km/h. Pościg zakończyłem po najechaniu na kupkę żwiru na środku drogi, przez co chwilowo straciłem panowanie nad motocyklem. Było to głupie zachowanie, dlatego odpuściłem i poczekałem aż przyjaciel mnie dogoni. Podczas konfrontacji w Oczkowie mężczyzna nic sobie z tego nie robił że prawie spowodował wypadek, nawet chamsko zaczął mi wmawiać że pracuje w policji i może mi pokazać legitymację policyjną. Niestety w tym momencie głupi instynkt przejął nade mną kontrolę i zamiast poprosić o wylegitymowanie się, zacząłem mu ubliżać, a finalnie wycofałem się myśląc że “nie ma sensu rozmawiać z takim człowiekiem”.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Policja wydała oświadczenie

„Czynności przeprowadzone przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Żywcu bezsprzecznie wskazują, iż samochodem, który pojawia się w nagraniu nie kierował I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żywcu.  
Informacje zawarte w tekście nie mają żadnego poparcia w faktach. Autor nie zadał sobie trudu, aby skontaktować się z nami, by ustalić okoliczności oraz tożsamość kierującego. Komunikat zawiera insynuacje niepoparte żadnymi dowodami przez co jest jest obraźliwy i szkaluje dobre imię I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Żywcu, poniża go w opinii publicznej oraz naraża na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska. Publikacja niezgodnych z prawdą materiałów, komentarze czy przypuszczenia naruszają standardy rzetelności dziennikarskiej”

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt