Konkurs na Najlepsze Beskidzkie Krepliki 2024 w Wiśle – kto okaże się najlepszy?

foto. Wiślańskie Centrum Kultury

Tłusty Czwartek zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim tradycyjny beskidzki konkurs na najlepsze krepliki. To wyjątkowe święto smaku i wspólnoty, które od lat przyciąga mieszkańców miasta. Zapraszamy do zapoznania się z tym smakowitym wydarzeniem, które odbędzie się 8 lutego 2024 roku.

Beskidzki konkurs na najlepsze krepliki w Wiśle

Beskidzki konkurs na najlepsze krepliki to nie tylko okazja do degustacji wyjątkowych smaków, ale również sposób na podtrzymanie tradycji smażenia tych pysznych wypieków oraz integrację społeczności lokalnej. Organizatorzy serdecznie zapraszają do zgłaszania się zarówno osoby prywatne, jak i firmy z terenu powiatu cieszyńskiego. W konkursie mogą wziąć udział:
• osoby fizyczne,
• domy wczasowe,
• komitety rodzicielskie,
• stowarzyszenia,
• restauracje,
• cukiernie,
• szkoły,
• koła gospodyń,
• i inne z terenu powiatu cieszyńskiego.

Konkurs obejmuje dwie kategorie kreplików: te przygotowane według dowolnej receptury oraz te smażone tradycyjnie, z powidłami śliwkowymi, na smalcu i z dodatkiem spirytusu. Nie ma ograniczeń kreatywności – każdy może spróbować swoich sił i zaprezentować swoje kulinarne umiejętności.

Warunki uczestnictwa w konkursie

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz dostarczyć wypieki do Kawiarni i Bistro Dom Zdrojowy, 43-460 Wisła, Pl. B. Hoffa 3a, do godziny 9:30, w dniu rozstrzygnięcia konkursu, czyli 8 lutego 2024 roku. Warto pamiętać, że minimalna ilość zgłoszonych kreplików to 5 sztuk, ale mile widziane jest 10 sztuk.

Termin zgłoszeń mija 7 lutego 2024 roku, dlatego zachęcamy do rejestracji w siedzibie Wiślańskiego Centrum Kultury lub mailowo na adres: kultura@wisla.pl. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie karty zgłoszenia, którą znajdziecie na stronie internetowej www.kultura.wisla.pl.

Najlepsze Beskidzkie Krepliki - kategorie nagród

Nagrody przyznawane przez jury to:
Krepliki domowe (dowolna receptura): miejsca I-III
Krepliki zawodowe (dowolna receptura): miejsca I-III
GRAND PRIX, nagroda główna (receptura tradycyjna)

Jury ma także prawo przyznania dodatkowych wyróżnień. Nie zabraknie również NAGRODY PUBLICZNOŚCI, którą wyłonić będzie mogła zebrana publiczność spośród wszystkich zgłoszonych kreplików.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowy dyplom,
Z kolei zwycięzcy (miejsca I-III każdej z kategorii) repliki zostaną nagrodzone statuetkami i nagrodami pieniężnymi.

Wydarzenie odbędzie się 8 lutego 2024 roku o godzinie 10:00 w Kawiarni i Bistro Dom Zdrojowy, ul. Pl. B. Hoffa 3, Wisła.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt