Konkurs “Filmujemy Bielsko-Białą”

Nakręć film o atmosferze, ludziach, architekturze jednej z pięciu ulic Bielska-Białej – zachęcają Galeria Bielska BWA i Fundacja Młodego Kina, zapraszając do udziału w 7. Konkursie Filmujemy Bielsko-Białą! Konkurs jest przeznaczony zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów – osób zainteresowanych historią miasta, jego różnorodnością i ciekawostkami na jego temat.

Zgłaszane filmy mogą mieć dowolną formę (fabuła, animacja, dokument, eksperyment); warunkiem jest to, że muszą trwać dokładnie 2 minuty. Każdy uczestnik może wybrać od jednej do nawet pięciu ulic i nakręcić o nich tyle filmów, ile zechce. 

W tym roku tematem konkursu są ulice sąsiadujące z Galerią Bielską BWA i Willą Sixta:
●    3 Maja,
●    Adama Mickiewicza,
●    Henryka Sienkiewicza,
●    Jarosława Dąbrowskiego,
●    Teodora Sixta.

Ten kwartał miasta powstał na przełomie XIX i XX wieku. Obszar obfituje w wiele miejsc, które zainspirują każdego. Znajduje się w nim m.in. zabytkowa Willa Sixta z 1883 roku wraz z otaczającym ogrodem – dziś miejsce wykorzystywane przez Galerię Bielską BWA i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Naprzeciwko willi znajduje się dom słynnego architekta Karola Korna. Obok przebiegają główne szlaki piesze i samochodowe łączące centrum miasta z dworcem PKP i PKS, a dawniej ulicą 3 Maja biegła linia tramwajowa. W kilku miejscach możemy zobaczyć atrakcyjne murale. W okolicy rosną również wieloletnie drzewa, piękne skwery i jest plac Bolesława Chrobrego, uznawany za centrum miasta.

Termin nadsyłania linków do filmów to 12 października 2022 r. do godz. 23.59, na adres: filmujemy-miasta@fmk.art.pl 
Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 14 października 2022 r. o godz. 18.00 w Galerii Bielskiej BWA.

Szczegóły, regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na oficjalnej stronie internetowej konkursu: http://fmk.art.pl/filmujemy-miasta/bielsko-biala/ 

źródło/foto UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt