Konkurs elegancji zabytkowych aut w ramach 43. Międzynarodowego Beskidzkiego Rajdu Pojazdów

Ostatnio weekendy w Bielsku-Białej różnorodną motoryzacją stoją, tak będzie i tym razem. 16 lipca na placu Ratuszowym odbędzie się konkurs elegancji zabytkowych aut w ramach 43. Międzynarodowego Beskidzkiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych (kategoria FIVA B) pod patronatem prezydenta Bielska-Białej.

Rajd organizuje Komisja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Beskidzkiego. Całe wydarzenie zaczęło się 13 lipca i potrwa do 17 lipca. Rajd jest jednocześnie III rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych.

14 lipca starty zawodników odbędą się na Pętli Beskidzkiej, a próby sprawnościowe na terenie parkingu hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej.

15 lipca po starcie o godzinie 10.00 trasa rajdu poprowadzi przez parking hali pod Dębowcem, gdzie zostaną przeprowadzone próby sprawnościowe, później odbędzie się przejazd przez Żywiec na Przełęcz Kocierską i powrót do bazy rajdu, do Jaworza.

16 lipca po przejeździe przez Goczałkowice-Zdrój z postojem w Ogrodach Kapias zawodnicy wrócą do Bielska-Białej. O godzinie 14.00 na placu Ratuszowym rozpocznie się konkurs elegancji. Podczas wydarzenia zabytkowe samochody wraz z załogami w strojach z epoki pojazdu będą prezentować się przed jury. Gremium wyłoni i uhonoruje pucharami najpiękniejsze pojazdy wraz z załogami. Około 16.15 uczestnicy rajdu w asyście policji przejadą barwną kawalkadą przez miasto w kierunku Jaworza.

Organizatorzy spodziewają się przyjazdu ponad 50 załóg z Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji oraz z całej Polski.

źródło/foto UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt