Koniec egipskich ciemności w Bielsku-Białej – wróci oświetlenie nocne

fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Po okresie oszczędności, który wynikał z ograniczenia nocnego oświetlenia w związku z wysokimi cenami prądu, miasto Bielsko-Biała powoli przywraca pełne oświetlenie ulic. Jakie są szczegóły tej decyzji i kiedy mieszkańcy mogą spodziewać się pełnego oświetlenia?

Tarcza Energetyczna obniża koszty

Decyzja o przywróceniu nocnego oświetlenia w Bielsku-Białej jest wynikiem uchwalenia Tarczy Energetycznej 7 grudnia. Tarcza ta ma na celu obniżenie kosztów energii elektrycznej, a korzyści z jej wprowadzenia odczuwają także samorządy. Prezydent Klimaszewski na antenie Radia Bielsko, podkreślił, że zmniejszona cena energii elektrycznej pozwoli na przywrócenie nocnego oświetlenia ulic w mieście.

Chociaż decyzja o przywróceniu nocnego oświetlenia jest już podjęta, mieszkańcy Bielska-Białej muszą uzbroić się w cierpliwość. Tauron, odpowiedzialny za dostarczanie energii elektrycznej do miasta, otrzymał zlecenie na przywrócenie nocnego oświetlenia w godzinach od północy do 4:00 rano. Jednak cały proces przywracania oświetlenia będzie trwał miesiąc, co oznacza, że pełny efekt będzie widoczny dopiero po tym okresie.

CZYTAJ TAKŻE:

Oszczędności dzięki ograniczeniom

Warto przypomnieć, że początkowo miasto Bielsko-Biała zdecydowało się na ograniczenie nocnego oświetlenia ulic ze względu na wysokie ceny prądu. Ograniczenia te rozpoczęły się w styczniu, a zastępca prezydenta miasta, Adam Ruśniak, oszacował, że dzięki nim udało się zaoszczędzić między 4,5 a 5 mln złotych. Teraz, dzięki Tarczy Energetycznej, mieszkańcy będą mogli cieszyć się pełnym oświetleniem ulic już za niecały miesiąc.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry