Koniec z darmowym parkingiem

Galeria Sfera – od 31 maja będą pobierane opłaty na parkingu zewnętrznym przy ulicy Grażyńskiego.

Właściciel galerii w porozumieniu z gminą w Bielsku Białej, wspólnie podjęli decyzję o wprowadzeniu opłat za parkowanie na zewnętrznym parkingu przed budyniem numer 1. Do tej pory był to jeden z niewielu parkingów miejskich gdzie nie były pobierane opłaty. Galeria Sfera dzierżawi parking i odpowiada za jego utrzymanie.

– Decyzja o wprowadzeniu opłat to odpowiedź na potrzeby naszych klientów. Zależy nam, aby mieli oni możliwość komfortowego zrobienia zakupów i jak najszybszego załatwienia najpotrzebniejszych spraw na terenie galerii – mówi Monika Magner, dyrektor Galerii SFERA.

Opłata za parking będzie pobierana od poniedziałku do piątku od drugiej rozpoczętej godziny (pierwsza godzina parkowania jest zwolniona z opłat) i wynosi 3 zł. Za trzecią i każdą kolejną rozpoczętą godzinę opłata wynosi 4 zł. W soboty i niedziele opłata będzie pobierana dopiero od trzeciej rozpoczętej godziny postoju i wynosi 3 zł za każdą godzinę (dwie pierwsze godziny parkowania są zwolnione z opłat).

System poboru opłat na terenie parkingu przy ul. Grażyńskiego będzie różnił się od tego, który funkcjonuje na parkingu wielopoziomowym przy Sferze II. Po wjeździe na parking należy pobrać bilet z parkometru. Trzeba określić, na jak długi czas zamierzamy zostawić nasz pojazd oraz uiścić opłatę. Do dyspozycji użytkowników parkingu jest osiem parkometrów. Po odebraniu biletu parkingowego trzeba pozostawić go za przednią szybą pojazdu w widocznym miejscu. Działa to na takiej samej zasadzie jak parking w miejskiej strefie płatnego parkowania.

Alternatywnym rozwiązaniem jest pobranie aplikacji APCOA FLOW, za pomocą której również możemy zapłacić za parkowanie. Aplikacja daje też możliwość kontrolowania i przedłużania sesji parkowania.

 

Foto. Dziennik Zachodni

 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt