Koncert Muzyki Organowej w wykonaniu Pana Krzysztofa Pawlisza

W niedzielę 3 lipca w Kościele Przemienienia Pańskiego w Węgierskiej Górce będzie miało miejsce wyjątkowe muzyczne wydarzenie. Koncert w wykonaniu Pana Krzysztofa Pawlisza. Rozpocznie się o godzinie 19:00.

W programie koncertu znajdą się utwory następujących kompozytorów:
J. Titelouze
J.S. Bach
M. Surzyński
E. Gigout
oraz improwizacje.

Serdecznie zapraszamy wszystkich entuzjastów muzyki organowej.

Krzysztof Pawlisz
Urodzony w 1977 w Krakowie w wieku trzynastu lat rozpoczął naukę gry na organach w Państwowym Liceum Muzycznym im. Fr. Chopina, gdzie pracował pod kierunkiem Aleksandry Gawlik. Następnie kształcił się kolejno pod kierunkiem: Juliana Gembalskiego (Katowice), Jeana Boyer (Lyon) oraz Pietera van Dijka (Amsterdam).

Dwukrotny laureat na ogólnopolskich przesłuchaniach młodych organistów we Wrocławiu (III miejsce – 1994, I miejsce – 1996); laureat II miejsca (ex aequo, I miejsca nie przyznano) na Międzynarodowym Konkursie Organowym w Magadino (Szwajcaria, 2002) oraz finalista słynnego Międzynarodowego Konkursu w Brugii (Belgia, 2006).

Jako solista koncertował w Polsce, Francji, Szwajcarii, Niemczech,
we Włoszech oraz na Ukrainie. Od 1998 regularnie współpracuje
z chorzowskim zespołem gregoriańskim Schola Cantorum Minorum Chosoviensis, z którym realizuje projekty liturgiczne, koncertowe oraz fonograficzne; ostatni z nich to cieszący się dużym uznaniem album CD Harmonie Universelle.

Prócz interpretacji muzyki organowej żywo interesuje się improwizacją organową, której umiejętności doskonalił m.in. pod kierunkiem: Juliana Gembalskiego, Loïca Malié, Gabriela Marghieriego. Swą pracę doktorską poświęcił również sztuce improwizacji; przedstawił w niej m.in. autorską metodę nauki improwizacji w stylach operujących renesansowymi technikami kontrapunktycznymi (Akademia Muzyczna w Krakowie, 2012).

Przez piętnaście lat (2005-2020) nauczał gry organowej
w Międzyuczelnianym Instytucie Muzyki Kościelnej w Krakowie.

Obecnie związany z Wydziałem Muzyki Kościelnej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, prowadzi zajęcia
z harmonii, basso continuo oraz gry kameralnej.

Od 2017 pełni funkcję organisty kościoła Św. Apostołów Piotra i Pawła
w Krakowie

Żródło/Foto. Gmina Węgierska Górka

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt