Koncert ,,Krawczyk w oknie koncertowo – Jak minął dzień” hitem Dni Bielska Białej.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się niedzielny koncert Krawczyk w oknie koncertowo – Jak minął dzień w oknie Teatru Polskiego przygotowany z okazji Dni Bielska-Białej. Piosenek nieodżałowanego polskiego artysty – Krzysztofa Krawczyka, który odszedł ponad roku temu, w wykonaniu aktorów TP przyszły posłuchać prawdziwe tłumy. Z prowadzenia koncertu prawdziwą sztukę uczynił zaś Artur Orzech.

Jeszcze na długo przed wieczornym wydarzeniem koncertowa publiczność bardzo szczelnie wypełniła plac wokół fontanny przed Teatrem Polskim, ludzie gromadzili się też na specjalnie na tę okazję częściowo zamkniętej dla ruchu ul. 1 Maja. Prawdziwy amfiteatr do oglądania i słuchania koncertu stanowiły natomiast odrestaurowane niedawno mury obronne zamku Sułkowskich, po drugiej stronie ulicy Zamkowej. Tam rzeczywiście zgromadziło się bardzo wiele osób.

To był wieczór tańców, wspólnego śpiewania i wielkiej radości, bo któż z nas nie zna i dobrze się nie bawi przy takich przebojach Krzysztofa Krawczyka, jak: Ostatni raz zatańczysz ze mnąJak minął dzieńGdy nam śpiewał Elvis PresleyRysunek na szkleJestem marynarzemŻycia mała garść czy Bo jesteś Ty. Publiczność śpiewała z artystami najbardziej znane utwory wokalisty, a tego wieczoru aktorzy Teatru Polskiego zaśpiewali chyba wszystkie przeboje Krzysztofa Krawczyka.

– Jak wiecie, piosenki Krzysztofa Krawczyka to niezwykle bogaty repertuar. Krzysztof nagrał blisko 130 płyt i to mówię o tych płytach oficjalnych w jego dorobku, dekadę z Trubadurami, blisko pięć dekad solowej działalności po roku 1973. Jest z czego wybierać. Wybraliśmy tylko skromną cząstkę tego, co dzisiaj usłyszycie, ale zaręczam, że wszystkie piosenki nie tylko znacie, ale będziecie potrafić je z nami zaśpiewać – mówił Artur Orzech.

W koncercie wystąpili wspaniali artyści Teatru Polskiego: Anna Guzik-Tylka, Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt, Marta Gzowska-Sawicka, Tomasz Lorek, Grzegorz Margas, Rafał Sawicki oraz gościnie wokalista jazzowy Wojciech Myrczek. Artystom towarzyszyli muzycy Bielskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Jacka Obstarczyka, który również jest twórcą specjalnych aranżacji piosenek przygotowanych na koncert Krawczyk w oknie koncertowo – Jak minął dzień.

Źródeł: UM Bielsko Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt