Końca remontu na moście “Widzyka” nie widać! – Poseł Małgorzata Pępek Interweniuje

most widzyka w Żywcu remont
foto: Protonek / Youtube

Remont drogi wojewódzkiej nr 946 w Żywcu, obejmujący most na Sole, napotyka na liczne opóźnienia i powoduje frustrację wśród mieszkańców. Prace postępują wolno, co budzi niezadowolenie lokalnej społeczności oraz turystów. Sprawa trafiła do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach dzięki interwencji poseł Małgorzaty Pępek.

Przedłużające się prace budowlane: Skala problemu

Remont drogi wojewódzkiej nr 946 w Żywcu, rozpoczęty 9 listopada 2023 roku, wzbudza coraz większe emocje wśród kierowców. Mimo zaplanowanych działań, tempo prac pozostawia wiele do życzenia. Na moście nie widać znaczących postępów, a pracowników na miejscu często można policzyć na palcach jednej ręki. W sieci regularnie pojawiają się zdjęcia i nagrania pokazujące brak aktywności na budowie. Ostatnie informacje od wykonawcy tłumaczą brak widocznych prac, ze względu na działania wewnątrz mostu, co jednak nie uspokaja lokalnej społeczności, zwłaszcza że remont trwa już od listopada zeszłego roku.

Interwencja poselska: Poseł Małgorzata Pępek reaguje

Mieszkańcy, sfrustrowani przedłużającym się remontem i wynikającymi z tego problemami komunikacyjnymi, zwrócili uwagę poseł Małgorzaty Pępek. W odpowiedzi na ich skargi, posłanka skierowała oficjalne pismo do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, apelując o przyspieszenie realizacji inwestycji. W swoim piśmie zwraca uwagę na fakt, iż opóźnienia w pracach powodują paraliż miasta, szczególnie w godzinach szczytu, co dotyka zarówno mieszkańców, jak i turystów.

“Działając na podstawie art. 20 i 21 Ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora (Dz. U. z 2018 r. poz. 1799), zwracam się do Pana Dyrektora z następującą sprawą. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach realizuje w Żywcu inwestycję pn. „Remont DW 946 na rondach przy moście na Sole wraz z wymianą nawierzchni na moście”. Z przykrością należy stwierdzić, iż mimo zaplanowanych działań, tempo prac pozostawia wiele do życzenia. Od dłuższego czasu daje się zauważyć całkowity brak jakichkolwiek robót, co w połączeniu z wprowadzonym wyłączeniem z ruchu jednego pasa jezdni powoduje regularne tworzenie się długich korków, których wynikiem jest wręcz paraliż części miasta, szczególnie w godzinach szczytu. Taki stan rzeczy wywołuje niezadowolenie mieszkańców Żywiecczyzny oraz turystów odwiedzających region” – czytamy w piśmie poseł Pępek.

Znaczenie drogi wojewódzkiej nr 946: Kluczowa trasa komunikacyjna

Droga wojewódzka nr 946 nie jest jedynie lokalną arterią. Ze względu na swoje położenie blisko granicy ze Słowacją, stanowi istotną trasę dla osób podróżujących między Polską a Słowacją, a także do większych miast, takich jak Kraków i Katowice. W związku z tym, każde opóźnienie w realizacji inwestycji wpływa na ruch i gospodarkę regionu.

Poseł Pępek podkreśla, że mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców oraz znaczenie tej trasy, niezbędne jest prowadzenie prac w sposób ciągły i bez przestojów. W swoim piśmie do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, prosi o podjęcie wszelkich działań, które przyspieszą realizację remontu.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt