Kolejny oszust zatrzymany. 26-latek usłyszał ponad 30 zarzutów

Policjanci z żywieckiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości internetowej zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna w internecie oferował do sprzedaży monety kolekcjonerskie oraz sprzęt militarny. Jednak po otrzymaniu zapłaty towarów tych nie wysyłał. Straty jakie wyrządził to kwota ponad 25 tysięcy złotych. Usłyszał ponad 30 zarzutów. Sąd objął go policyjnym dozorem.

Policjanci z żywieckiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości internetowej otrzymali z jednego z banków informację, że pewien rachunek bankowy może być wykorzystywany do celów przestępczych. Chodziło o oszustwa. Policjanci od razu zajęli się tą sprawą. Prowadzili liczne analizy i sprawdzenia. Sprawa była trudna, bowiem, jak się okazało, oszust podawał się za inną osobę.
Policjanci z pełnym zaangażowaniem, krok po kroku ustalili jego tożsamość, dotarli też do pokrzywdzonych. Jak wynika z materiałów sprawy, 26-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego oferował do sprzedaży w internecie monety kolekcjonerskie oraz sprzęt i przedmioty militarne. Gdy otrzymał zapłatę za zamówiony towar, nie wysyłał go.
Straty jakie wyrządził to kwota ponad 25 tysięcy złotych. 26-latek został zatrzymany.

Usłyszał 32 zarzuty. Sprawa jest jednak rozwojowa i śledczy nie wykluczają kolejnych. Sąd objął go policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet 8 lat.  

źródło: Policja Żywiec

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt