Kolejny lokal gastronomiczny znika z mapy Bielska-Białej.

Lokal gastronomiczny przez wiele lat cieszył się uznaniem mieszkańców Bielska i okolic. Restauracja „Gastro Habitat” zlokalizowana przy ul. Dąbrowskiego, w pobliżu skrzyżowania z Mickiewicza, słynęła z oferowania potraw przygotowywanych z ekologicznych produktów od lokalnych rolników i dostawców. Jej menu obejmowało zarówno dania mięsne, jak i wegańskie. Niestety, niedawno pojawiła się smutna wiadomość o zamknięciu tego wyjątkowego miejsca.

Wizja i pasja założycielki

Właścicielka Gastro Habitat, pomysłodawczyni tej restauracji, wierzyła, że zdrowe jedzenie, oparte na ekologicznych produktach od lokalnych dostawców, oraz sezonowe menu, regularnie zmieniane co kilka tygodni, przyciągną osoby, które pragną żyć lepiej. Poprzez liczne warsztaty, kursy i szkolenia, miała nadzieję zainspirować innych do zmiany swojego spojrzenia na życie, do slow life, podejmowania odpowiedzialnych decyzji dotyczących zdrowia i większej uważności.

Wyzwania i trudności lokalu w ostatnich latach

Niestety, Gastro Habitat musiało zmierzyć się z wieloma wyzwaniami. Pierwszym z nich była pandemia, która dotknęła całą branżę gastronomiczną, powodując wiele zamknięć. W tym trudnym okresie wiele restauracji starało się oszczędzać na produktach, ale Gastro Habitat konsekwentnie trzymało się wysokiej jakości swoich potraw. Mimo tego, pojawiły się również problemy związane z ludźmi, takie jak uciążliwe donosy sąsiadki na temat rzekomego kradzieży wody.

Gastro Habitat znika z mapy Bielska-Białej

Pomimo trudności, z determinacją i uporem właściciele Gastro Habitat walczyli do ostatniej chwili. Niestety, rosnące ceny produktów, najmu i ogólne koszty prowadzenia działalności przeważyły szalę. Nowi goście pojawiali się coraz rzadziej, a przetrwanie stało się niemożliwe. Z ogromnym żalem ogłoszono, że lokal zostanie zamknięty w sierpniu. Jednak przed tym tragicznym wydarzeniem, Gastro Habitat chce rozstać się z klientami w piękny sposób.

W ramach pożegnalnej promocji, restauracja oferuje 25% zniżki na wszystkie dania. Jest to okazja dla stałych gości, którzy przez lata wspierali Gastro Habitat, aby jeszcze raz odwiedzić to wyjątkowe miejsce i skosztować ich wyśmienitych potraw. Zapasy są ograniczone, ale możliwe jest zamówienie na miejscu lub na wynos.

foto: Gastro Habitat FB

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt