Kolejny kierowca pod wpływem alkoholu

Policjant z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach udowodnił, że policjantem jest się także w czasie wolnym od służby. Po dokonanych zakupach w jednym ze sklepów w Bestwinie postanowił jechać za kierującą, której zachowanie wydało mu się podejrzane. Intuicja policjanta nie zawiodła. Kobieta była pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło 29 lipca 2022 roku w Bestwinie. Policjant z czechowickiego komisariatu policji będąc w czasie wolnym od służby robił zakupy w sklepie przy ul. Krakowskiej.  Po wyjściu z terenu sklepu, zmierzając do samochodu zauważył nieznaną mu kobietę, która wyrzucała do kosza pustą butelkę po alkoholu, po czym udała się do samochodu. 

Sytuacja jaką zaobserwował wydała mu się dość dziwna, tym bardziej, że kobieta idąc w stronę swojego samochodu nerwowo rozglądała się na wszystkie strony. Stróż prawa pomimo tego, że był w czasie wolnym od służby, postanowił przyglądnąć się dalszemu rozwojowi wydarzeń.

Okazało się, że po wejściu do samochodu ruszyła, a następnie wyjechała na główną drogę. Policjant postanowił jechać za nią i już po chwili zauważył, iż kierująca miała problemy z zachowaniem prostoliniowego toru jazdy.  Widząc to oraz zagrożenie jakie stwarzała dla innych uczestników ruchu niezwłocznie powiadomił dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, podając niezbędne informacje o pojeździe i miejscu jego poruszania się. 

Po kilku kilometrach kierująca zatrzymała się przy jednej z posesji w Bielsku-Białej. Wówczas stróż prawa podszedł do kobiety okazując legitymację służbową. Sytuacja stała się dynamiczna, gdyż kierująca zaczęła być nerwowa, zaprzeczała, aby spożywała alkohol oraz informowała, że zaraz wejdzie do domu i tam zacznie spożywać co uniemożliwi udowodnienie jej winy. 

Policjant, oczekując na patrol, uspokajał kobietę oraz pouczał ją o konsekwencjach takiego zachowania. Po chwili na miejsce przybył patrol ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, który przejął czynności. Okazało się, że intuicja nie zawiodła policjanta z Komisariatu Policji w Czechowicach – Dziedzicach. Zatrzymana miała prawie jeden promil alkoholu.


Dzięki interwencji policjanta sprawczyni poniosła konsekwencje prawne.

źródło Policja Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry