Kolejny defibrylator AED pojawił się w Bielsku-Białej – jest ich już 10!

foto. UM Bielsko-Biała

W Centrum Usług Wspólnych w Bielsku-Białej pojawił się nowy sprzymierzeniec w walce o życie. Od 1 grudnia defibrylator AED, został umieszczony w budynku przy ul. Akademii Umiejętności 1A.

Defibrylator AED w Centrum Usług Wspólnych w Bielsku-Białej

Centrum Usług Wspólnych w Bielsku-Białej to miejsce, które obsługuje finansowo-księgową 90 jednostek organizacyjnych miasta, w tym placówki oświaty, polityki społecznej oraz BBOSIR. Ponadto, na liście klientów CUW znajduje się ponad 3000 emerytów i rencistów, byłych pracowników placówek oświatowych korzystających z funduszu świadczeń socjalnych. Dla zapewnienia im większego bezpieczeństwa, zakupiono defibrylator AED, który został umieszczony w specjalnej skrzynce na parterze budynku przy Dzienniku Podawczym. To urządzenie może okazać się kluczowe w sytuacjach zagrożenia życia, umożliwiając udzielenie natychmiastowej pomocy.

Wdrożenie defibrylatora AED nie ograniczyło się jedynie do zakupu urządzenia. Aby zapewnić skuteczność jego użycia, 25 pracowników CUW przeszło specjalistyczne szkolenie z obsługi tego urządzenia. Dzięki temu są oni gotowi działać w przypadku nagłego zatrzymania krążenia i udzielić niezbędnej pomocy, czym mogą uratować ludzkie życie. Warto zaznaczyć, że zarówno zakup, jak i szkolenie pracowników zostały sfinansowane ze środków własnych jednostki, co podkreśla zaangażowanie CUW w kwestie bezpieczeństwa swoich klientów i personelu.

Gdzie w Bielsku-Białej znajdują się wszystkie urządzenia AED?

Bielsko-Biała sukcesywnie wprowadza do przestrzeni miejskiej kolejne defibrylatory, co jest istotnym krokiem w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców. Obecnie na terenie miasta znajduje się już 9 tego typu urządzeń, a ich lokalizacje są starannie wybrane tak, aby były łatwo dostępne w razie potrzeby.  Ich lokalizacje to:
– Straconka – szalet miejski przy skateparku, ściana od strony ścieżki rowerowej;
– Straconka – budynek OSP przy ul. Górskiej 129, ściana frontowa po stronie prawej przy drzwiach wejściowych; 
– Błonia – ul. Modra, skrzyżowanie z deptakiem przy Enduro Trails Trailcenter (Bike Hire), montaż na słupie betonowym;
– lotnisko w Aleksandrowicach — restauracja Słowianka, główne wejście od deptaku przy ul. Zwardońskiej, montaż na płocie;
– Starówka — środek Rynku przy zegarze świetlnym przy pomniku Neptuna;
– Bielskie Centrum Kultury – plac przy wejściu głównym po prawej stronie sceny, montaż na słupie latarni;
– Dom Kultury w Hałcnowie przy ul. siostry Małgorzaty Szewczyk 1, montaż na ścianie elewacji, róg budynku;
– dworzec PKP Bielsko-Biała Główna – główny hol, na ścianie obok kas biletowych;
– ul. 3 Maja, przystanek przy Hotelu President, stojak po prawej stronie NOT przy Syrence. 

Warto zaznaczyć, że dwie kolejne jednostki zostaną zainstalowane wkrótce, co dodatkowo zwiększy dostępność defibrylatorów w miejscach publicznych.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt