Kolejny atak zimy przed nami – Spadnie temperatura i dosypie śniegu!

foto: 123rf

Nad Polskę nadciąga kolejna fala opadów śniegu, która może przynieść ze sobą intensywne warunki pogodowe. Według prognoz meteorologów, już w poniedziałek wieczorem strefa opadów dotrze do kraju, początkowo mogą to być opady deszczu zmieszanego ze śniegiem, ale w miarę przemieszczania się niżu Oliver, śnieg stanie się dominującym zjawiskiem atmosferycznym. Opady rozpoczną się na południowo-zachodnich obszarach Polski, ale z czasem obejmą całą południową i południowo-zachodnią część kraju.

Kolejny atak zimy w naszym regionie - spadnie temperatura i dosypie więcej śniegu

Noc z poniedziałku na wtorek przyniesie opady śniegu na obszarze całej południowej i południowo-zachodniej Polski. Według aktualnych prognoz meteorologicznych, można spodziewać się nawet 10-15 cm świeżego, mokrego śniegu. Taka ilość opadów może spowodować spore utrudnienia w ruchu drogowym.

Zgodnie z informacjami jakie podali w Sieci Obserwatorów Burz, opady śniegu będą stopniowo przybierać na sile, a ich intensywność będzie rosła wraz z przemieszczaniem się niżu Oliver nad obszarem Polski. Dlatego też, należy zachować szczególną ostrożność na drogach i dostosować prędkość do panujących warunków. 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry