Kolejny akt bestialstwa na Żywiecczyźnie – 20 Psów Odebranych z Koszmarnych Warunków

foto: OTOZ Animals

Inspektorzy OTOZ Animals z Żywca przeprowadzili interwencję, której celem było ratowanie 20 psów przetrzymywanych w skandalicznych warunkach na terenie gminy Milówka. We współpracy z Urzędem Gminy Milówka, inspektorzy odebrali zwierzęta rasy chihuahua, amstaff i mops, które były skrajnie zaniedbane.

Interwencja w Milówce – Psy w Koszmarnych Warunkach

Interwencja OTOZ Animals miała miejsce w ciemnej piwnicy, gdzie psy były przetrzymywane w małych klatkach. Zwierzęta żyły we własnych odchodach, w zupełnym brudzie i chorobie. Wszystkie psy były chore, wychudzone i zarobaczone, a ich skóra wykazywała oznaki poważnych chorób. Społecznicy z OTOZ Animals Żywiec opisują te warunki jako dramatyczne i niehumanitarne.

Dzięki współpracy z innymi organizacjami działającymi na rzecz zwierząt, wszystkie odebrane psy zostały odpowiednio zabezpieczone. Zwierzęta otrzymały natychmiastową pomoc, aby poprawić ich stan zdrowia i warunki życia. Inspektorzy OTOZ Animals wyrażają wdzięczność za wsparcie innych grup, co umożliwiło skuteczne przeprowadzenie interwencji i zapewnienie psom niezbędnej opieki.

Właściciel psów, odpowiedzialny za ich dramatyczne warunki życia, zostanie ukarany. Żywieccy Animalsi zapowiadają, że odpowiednie kroki prawne zostaną podjęte, aby wymierzyć sprawiedliwość za cierpienie zwierząt. Tego rodzaju działania mają na celu prewencję i podkreślenie, że nie ma tolerancji dla okrutnego traktowania zwierząt.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt