Kolejna wycinka drzew na Sarnim Stoku w Bielsku-Białej.

Na Sarnim Stoku w Bielsku-Białej zakończyła się wycinka drzew i krzewów. Ogołoceniu uległa duża część wschodniego stoku Wzgórza Trzy Lipki. Mieszkańcom się to nie podoba. 

Wycinka drzew na Sarnim Stoku

W ostatnich dniach na obszarze pomiędzy ulicami Krecią i Muszlową przeprowadzona została wycinka drzew i krzewów. Jej efektem jest ogołocenie dużej części wschodniego stoku Wzgórza Trzy Lipki. Mieszkańcy osiedla nie zgadzają się na tego typu działania. Wywiesili kartkę z żądaniem zaprzestania wycinki.

foto. FB Niezależni.BB

Mieszkańcy zaalarmowali również radnych z klubu Niezależni.BB, którzy wystosowali wniosek do prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego, w związku z krytycznym stanowiskiem wobec niszczenia kolejnego, przyrodniczo cennego fragmentu Sarniego Stoku. Domagają się odpowiedzi na pytania: Jaka inwestycja realizowana jest w tym miejscu, Jaki podmiot i kiedy złożył wnioski o pozwolenie na budowę w tym miejscu, Czy i kiedy składany był wniosek o wycinkę roślin, Czy w ramach przygotowania do inwestycji wykonano ocenę oddziaływania na środowisko.

O tym, co dzieje się na Sarnim Stoku, jest głośno od miesięcy. Przypomnijmy, już w zeszłym roku – październiku, doszło do jednej wycinki drzew. Mimo wstrzymanej decyzji środowiskowej, inwestor otrzymał od Urzędu Miasta Bielska-Białej zgodę na wycinkę niemal dziewięciu hektarów terenu. 

Na gruntach na Sarnim Stoku należących do krakowskiej spółki Art City Eko-Park, którą tworzą milioner Sobiesław Zasada oraz jeden z bielskich przedsiębiorców ma powstać 12 ośmiopiętrowych apartamentowców, 10 cztero- i pięciopiętrowych hoteli oraz ponad 1800 miejsc parkingowych.

foto. Fb Niezależni.BB 
źródło: Wyborcza.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry