Kolejna Giełda Staroci w Bielsku-Białej już w ten weekend!

foto. pixabay

Na placu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej odbyła się już pierwsza Giełda Staroci, która przyciągnęła uwagę wielu pasjonatów kolekcjonowania staroci. Na stoiskach można było znaleźć wiele unikatowych przedmiotów. Z pewnością, tak będzie i tym razem. Kolejna już w ten weekend.

Kolejna Giełda Staroci w Bielsku-Białej przed nami

Targ staroci to idea, która od dawna krążyła w głowach mieszkańców Bielska-Białej. Już od lat mówiło się o organizacji takiego wydarzenia, które pozwoliłoby miłośnikom antyków i rzeczy vintage odkryć prawdziwe perełki. Po wielu interwencjach bielskich radnych, w tym Urszuli Szabli, wreszcie udało się zrealizować to wyjątkowe wydarzenie. Po długim oczekiwaniu i pracach remontowych na placu, Bielsko-Biała stała się miejscem, gdzie można odkrywać prawdziwe perełki z przeszłości.

Pierwsza Giełda Staroci w Bielsku-Białej, odbyła się dwa tygodnie temu. Mimo kiepskiej pogody i obfitych opadów deszczu, mieszkańcy licznie przybyli na to wydarzenie. Na giełdzie wzięło udział ponad 50 wystawców, co dowodzi, jak dużo pasjonatów kolekcjonowania antyków żyje w tym regionie.

Giełda Staroci na placu Wojska Polskiego zacznie się o godzinie 8.00 i potrwa do 14.00. Już teraz wiadomo, że zgłosiło się ponad 80 wystawców z miasta i regionu. To jeszcze liczniej niż za pierwszym razem. Na stoiskach będzie można znaleźć prawdziwie unikatowe przedmioty m.in. bibeloty, zegary stojące i wiszące, zegarki naręczne, wyroby z porcelany, serwisy kawowe i obiadowe, szkło ozdobne, lampy naftowe i klosze, biżuterię, obrazy, książki, kopie białej broni, militaria, wyroby rzemiosła artystycznego, numizmaty, pocztówki, aparaty fotograficzne, płyty winylowe, figury z brązu i narzędzia ślusarskie oraz wiele innych eksponatów.

Giełdy Staroci w Bielsku-Białej zaplanowano na trzecie soboty miesiąca

Wielu mieszkańców miało pewne wątpliwości co do daty, kiedy Giełda Staroci w Bielsku-Białej powinna się odbywać. Dlaczego? Ponieważ w tym samym czasie organizowana jest także Giełda Staroci w Kozach. Aby uniknąć konfliktu dat, ustalono, że sesje giełdowe w Bielsku-Białej będą odbywać się na trzecią sobotę każdego miesiąca. Teraz możemy cieszyć się tym wyjątkowym wydarzeniem zarówno 21 października, jak i 18 listopada.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt