Kolejna edycja Czyste Beskidy Festiwal 2023 – PROGRAM

czyste beskidy festiwal 2023
foto. FB Czyste Beskidy

Kolejna edycja akcji ,,Czyste Beskidy” już niebawem! W niedzielę, 17 września, miłośnicy gór ze wszystkich zakątków Polski spotkają się w malowniczej miejscowości Cięcina, położonej w gminie Węgierska Górka. Inicjatywa ta co roku gromadzi kilkaset osób. I tym razem organizatorzy obiecują mnóstwo atrakcji dla wszystkich uczestników i uczestniczek.

Czyste Beskidy Festiwal 2023 - sprzątnie górskich szlaków oraz wiele ciekawych atrakcji

Tegoroczna, ósma już edycja akcji “Czyste Beskidy” odbędzie się na terenie osady “Sopki Stopki” w Cięcinie przy ul. Św. Katarzyny 154. Już o 9.00 zostanie otwarte biuro festiwalowe, w którym będzie można otrzymać zestaw do sprzątania. Następnie uczestnicy wyruszą sprzątać pobliskie szlaki.

Kiedy worki będą już pełne, a szlaki wysprzątane, Fundacja Górom – tegoroczny organizator wydarzenia – zaprasza na liczne atrakcje. W programie znajdą się warsztaty dla dzieci i dorosłych o tematyce ekologicznej, związane między innymi z lokalnym rękodzielnictwem, a także spotkanie górskie oraz koncert GOORAL feat. Kamer.

O godzinie 13.00 odbędzie się także uroczyste otwarcie pierwszego pieszego szlaku Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK) w Cięcinie. To istotny krok w rozwijaniu infrastruktury turystycznej regionu i tworzeniu możliwości odkrywania nowych ścieżek dla osób wędrujących po Beskidach.

Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników natury i górskich przygód do udziału w ósmej edycji akcji “Czyste Beskidy”. To doskonała okazja do połączenia działania na rzecz środowiska naturalnego z radością spędzenia czasu na świeżym powietrzu i zdobywania nowych doświadczeń.

czyste Beskidy festiwal 2023

Źródło: materiały prasowe

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt