Bielsko-Biała: Kobieta z urazem głowy trafiła do szpitala.

foto. Radio Bielsko

W dniu 8 listopada 2023 na ul. 3 Maja w Bielsku-Białej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bielsku-Białej st. post. Szymon Sładczyk i st. post. Sebastian Witkowski udzielili pierwszej pomocy kobiecie, która zasłabła na chodniku, a upadając znalazła się na skraju jezdni.

Kobieta straciła przytomność, pomogli policjanci

Policjanci w trakcie patrolu rejonu służbowego, jadąc ul. 3 Maja w Bielsku-Białej zauważyli osobę leżącą na skraju jezdni. Natychmiast zatrzymali pojazd i przystąpili do pomocy. Jeden z policjantów wezwał na miejsce zespół ratownictwa medycznego i powiadomił o zdarzeniu dyżurnego jednostki. Poszkodowaną była 76-letnia kobieta, przytomna bez możliwości poruszania się. Policjanci dokonali oględzin ciała pod kątem złamań, a następnie ułożyli ją w pozycji bocznej bezpiecznej. Wstępnie opatrzono widoczne stłuczenie głowy, a następnie zabezpieczono kobietę kocem termicznym.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Jak się okazało, z rozpytania poszkodowana oświadczyła, że choruje na cukrzycę, a spacerując straciła przytomność. Funkcjonariusze zabezpieczali poszkodowaną do momentu przybycia pogotowia. Po przyjeździe na miejsce ratowników, 76-latka została zabrana do szpitala

Policja apeluje - nie bójmy się udzielać pomocy

Policja apeluje by nie obawiać się udzielania pomocy. Samo podłożenie torebki czy innego miękkiego przedmiotu pod głowę jest już pomocą. Myśl o tym, że ktoś inny pomoże „bo przecież jestem w dużej grupie ludzi” może doprowadzić do opóźnienia w podjęciu akcji, która odgrywa często kluczową rolę w tych pierwszych chwilach po wypadku. Każdy z nas może znaleźć się w okolicznościach wymagających pomocy. Nie bójmy się zatem pomagać. 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt