Klub Atemi na Mistrzostwach Polski zdobył 8 medali !

W dniach 3-4 czerwca br. w. miejscowości Zielonki Parcela koło Warszawy odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Karate. Do rywalizacji o medale mistrzostw przystąpiło 470 zawodniczek i zawodników z 65 klubów, w tym 7-osobowy skład bielskiego klubu Atemi.

Osiem medali dla klubu Atemi

W mistrzostwach pod auspicjami Polskiej Unii Karate Polskiego Związku Sportowego rywalizowali zawodnicy w kategoriach: junior, junior młodszy i młodzieżowiec; w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego uwzględniano w nich również wyniki 3 grup wiekowych: młodzik, junior młodszy oraz junior.

Wśród 470 zawodniczek i zawodników z 65 klubów było 7 osób reprezentujących klub Atemi z Bielska-Białej. Bielski team zaprezentował się doskonale – w konkurencjach indywidualnych i drużynowych zdobył 8 medali, w tym: 2 złote, 2 srebrne oraz 4 brązowe, co dało klubowi 5. pozycję w klasyfikacji medalowej.

Złotymi medalistkami mistrzostw Polski w karate zostały: Wiktoria Toś w konkurencji kata indywidualne juniorek oraz Eva Criou w konkurencji kumite indywidualne młodzieżowców w kategorii wagowej (-61kg).

Srebrny medal MP zdobyła Aleksandra Toś w konkurencji kata indywidualne juniorek młodszych oraz drużyna kata młodzieżowców w składzie: Marlena Kępys, Aleksandra Toś i Wiktoria Toś.

Brązowe krążki powędrowały do Dominika Świgosta i Marleny Kępys w konkurencji kata indywidualne juniorów, Krzysztofa Karwowskiego w konkurencji kata indywidualne młodzieżowców oraz drużyny kata młodzieżowców w składzie: Kacper Ołownia, Krzysztof Karwowski i Dominik Świgost

Należy dodać, że mistrzostwa te, rozgrywane w ramach struktur Polskiej Unii Karate, są jedynymi uznanymi zawodami karate w Polsce, w których wyłoniony jest mistrz, wicemistrz i brązowy medalista mistrzostw Polski, a wywalczone tytuły uznane są przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. 

Bielscy medaliści są laureatami nagród w formie stypendiów sportowych przyznanych przez Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego na podstawie zeszłorocznych wyników sportowych.

źródło/foto. UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt