Kino Janosik zaprasza na ostatnie seanse przed planowanym remontem.

Kino Janosik zaprasza na ostatnie seanse przed planowanym remontem wewnątrz obiektu. Pisaliśmy o tym tutaj. Zamknięcie kina nastąpi w dniach 11-28 kwietnia.

Informacyjnie: W dniach 9.04 Wielka Sobota i 10.04 Wielkanoc – KINO NIECZYNNE
Od 11 do 28 kwietnia Kino Janosik będzie zamknięte z powodu remontu.
W czasie remontu planowane są też seanse w „Klubie Papiernik” na Zabłociu.
Najbliższy 22 kwietnia w Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Propozycja dla dzieci:

„CO W TRAWIE GRA” To nowe spojrzenie na słynną bajkę opowiedzianą najpierw przez Ezopa, a później przez Jeana de la Fontaine. Ket gra na gitarze w zespole złożonym z koników polnych. W pobliżu mieszka Antonina – księżniczka mrowiska, w którym zabroniona jest wszelka muzyka i panuje etos pracy. Antonina i Ket przypadkiem się spotykają i zaprzyjaźniają. Kiedy księżniczka zostaje porwana przez złowrogiego Anteodora – Ket i przyjaciele ruszają jej na ratunek.

Oferta dla widzów dorosłych:

Najnowszy film Michaela Franco – „SUNDOWN”. Alice (Charlotte Gainsbourg) i Neil (Tim Roth) spędzają urlop w słynnym meksykańskim kurorcie. Luksusową sielankę przerywa niespodziewany telefon, który zmusi ich do zmiany planów, a w głowie Neila pojawi się pokusa, by całkowicie zmienić swoje życie. Rozgrywający się pomiędzy luksusem i nędzą, przywilejem i jego brakiem, pełnią życia i jego zachodem „Sundown” stawia najważniejsze pytania o to, co naprawdę czyni nas szczęśliwymi. Pieniądze? Miłość? Więzi? A może ich brak? Film był objawieniem festiwalu w Wenecji i w zaskakujący sposób łączy thriller z love story, gwałtowne zwroty akcji łagodząc czułą melancholią. Opowieść o wakacjach w Acapulco przybierających nieoczekiwany obrót pełna jest narracyjnych zakrętów, za którymi czekają nagłe objawienia, chwile grozy, oszałamiające zachody słońca i radykalne decyzje.

„I LOVE MY DAD” to pełna empatii opowieść o życiowych wrażliwcach. Ujęta w formułę komediodramatu historia w subtelny sposób eksploruje temat międzyludzkich relacji, potrzeby komunikacji, wywołując zarówno uśmiech, jak i wzruszenie. Gdy Franklin zrywa wszelkie kontakty z ojcem, zdesperowany starszy z mężczyzn nie może się z tym pogodzić. Posunie się do fortelu, by być na bieżąco z tym, co dzieje się w życiu wrażliwego, nieco samotnego chłopaka. Z pomocą nieoczekiwanie przyjdzie mu technologia. Nie widząc innej możliwości, Chuck wymyśla fałszywe konto w mediach społecznościowych, by mieć swojego syna na oku. Podszywa się pod atrakcyjną kelnerkę i nawiązuje z chłopakiem nić porozumienia. Sytuacja jednak komplikuje się z chwilą, gdy zauroczony dziewczyną Franklin za wszelką cenę będzie chciał się spotkać.

Kontynuacja klasyka horroru, który na stałe wpisał się w popkulturę. „KRZYK VI” Nowy Jork. Nowe zasady. W wielomilionowym mieście nikt nie usłyszy twojego krzyku… Po brutalnych zabójstwach, które po raz kolejny wstrząsnęły ich rodzinnym miasteczkiem, czwórka ocalałych bohaterów opuszcza legendarne Woodsboro. Pragną rozpocząć nowy rozdział życia. Przeprowadzają się do Nowego Jorku, dynamicznego, wielkiego miasta pełnego ludzi, które ma im pomóc zapomnieć o mrocznej przeszłości. Jednak Ghostface sprawi, że Nowy Jork mieć będzie jeszcze jeden powód, aby nigdy nie zasypiać

Trzecia odsłona cyklu „Krótka Historia Polskiego Kina”, a w niej znakomity debiut Janusza Morgensterna „DO WIDZENIA, DO JUTRA…”, ze znakomitą muzyką Krzysztofa Komedy, z Teresą Tuszyńską i Zbigniewem Cybulskim w rolach głównych. Film w doskonale odrestaurowanej cyfrowo wersji! Gdańsk końca lat 50. Student Jacek poznaje śliczną córkę francuskiego konsula, Margueritte. Wprowadza ją w skupioną wokół studenckich klubów i kabaretów artystyczną bohemę miasta i coraz bardziej się w niej zadurza. Kameralna opowieść do dziś uwodzi lekkością i urokiem.

Repertuar Kina Janosik

Krótka Historia Polskiego Kina: DO WIDZENIA, DO JUTRA…, obyczajowy, reż. Janusz Morgenstern, Polska, 1960, 80 min, (13+)
10.04.2023, Poniedziałek, 18:45,

I LOVE MY DAD, komedia, dramat, reż. J. Morosini, USA, 2022, 96 min (15+)
10.04.2023, Poniedziałek, 16:45,

CO W TRAWIE GRA, animacja, reż. L. Rukavina, Chorwacja, 2023, 85 min (4+)
7.04.2023, Piątek, 15:00,
10.04.2023, Poniedziałek, 15:00,

KRZYK VI, horror, reż. M. Bettinelli-Olpin, T. Gillett, USA, 2023, 123 min, (15+)
7.04.2023, Piątek, 18:00,

SUNDOWN, dramat, reż. Michel Franco, Meksyk, Francja, Szwecja, 2021, 82 min (15+)
7.04.2023, Piątek, 16:30,
10.04.2023, Poniedziałek, 20:30,

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry