Kino Janosik w Żywcu otrzymało spore pieniądze na cyfryzację sali kinowej

foto: Kino Janosik

Kino Janosik w Żywcu zyskało znaczne wsparcie finansowe od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Dotacja w wysokości 175 tysięcy złotych umożliwi modernizację wyposażenia sali kinowej, co znacząco podniesie jakość oferowanych seansów.

Kino Janosik otrzymało wsparcie finansowe z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Kino “Janosik” w Żywcu otrzymało znaczącą dotację w kwocie 175 tysięcy złotych przyznaną przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Środki te mają być przeznaczone na cyfryzację sali kinowej, która obejmuje wymianę dotychczasowego sprzętu na nowoczesne rozwiązania technologiczne. Kierownictwo kina przypomina, że już wcześniej musiało dostosować się do obowiązkowych standardów cyfryzacji, co pozwalało na normalne funkcjonowanie na rynku filmowym od 2009 do 2013 roku. Dzięki temu widzowie “Janosika” mogą od 14 lat cieszyć się filmami w wersji cyfrowej z dźwiękiem w jakości dolby digital.

Kierowniczka kina “Janosik”, Magdalena Kidoń-Staszek, zdradza plany na przyszłość. Na antenie Radia Bielsko wspomniała, że jednym z głównych celów modernizacji jest zakup nowoczesnego projektora laserowego 4K, który zapewni widzom jeszcze lepsze doznania wizualne. Nowy sprzęt umożliwi wyświetlanie filmów w niezwykle wysokiej jakości obrazu, co bez wątpienia przyciągnie jeszcze większą liczbę miłośników kina. Ważne jest, że kino ma zaledwie pół roku na realizację projektu finansowanego z dotacji.

Cyfryzacja kin w Polsce: standardy i postęp

Proces cyfryzacji kin w Polsce rozpoczął się w latach 2009-2013 i obejmował standaryzację technologii wykorzystywanej do projekcji filmów. Dzięki temu kina, takie jak “Janosik” w Żywcu, mogły kontynuować swoją działalność na konkurencyjnym rynku filmowym. Dotacja na cyfryzację sali kinowej przyczyni się do dalszego rozwoju i modernizacji tego lokalnego centrum kultury, co z pewnością wpłynie na satysfakcję widzów.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt