Kierunki studiów na ATH wśród najlepszych w Polsce! – ranking Perspektywy 2023

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej (ATH) to uczelnia o rosnącej renomie, która oczekuje na przekształcenie w Uniwersytet Bielsko-Bialski. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Potwierdzeniem wysokiego poziomu ATH są wyniki opublikowanego przez portal Perspektywy dorocznego rankingu polskich uczelni wyższych.

Ranking Kierunków Studiów Perspektywy 2023

Ranking Kierunków Studiów to uporządkowana informacja o najpopularniejszych kierunkach studiów prowadzonych w polskich uczelniach akademickich. W rankingu 2023 „Perspektywy” oceniły 74 grupy kierunki studiów (było 73 przed rokiem) w 9. dziedzinach obejmujących nauki: humanistyczne, społeczne, ekonomiczne, ścisłe, przyrodnicze, techniczne, medyczne i o zdrowiu, a także rolnicze, leśne i weterynaryjne.

Ranking Perspektywy uwzględnia wiele istotnych kategorii, takich jak: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał akademicki, dydaktyczny i naukowy czy umiędzynarodowienie ośrodka. Co niezwykle ważne, jest to pierwszy Ranking Szkół Wyższych Perspektyw uwzględniający wyniki ewaluacji jakości działalności naukowej uczelni za lata 2017-2021. Najważniejsze z perspektywy trwającej obecnie rekrutacji na studia są wyniki, jakie ATH osiągnęła w Rankingu Kierunków Studiów 2023.  

W najlepszej dziesiątce w kraju w swoich kategoriach znalazły się:

  • pedagogika – 4. miejsce (awans z 8.), 
  • filologia angielska – 8. miejsce (awans z 10.),
  • filologia polska – 8. miejsce (utrzymane). 

W drugie dziesiątce z kolei odpowiednie miejsca zajęły:

  • inżynieria materiałowa – 14. (awans z 15.), 
  • ratownictwo medyczne – 14. (awans z 16.), 
  • transport – 15. (utrzymane), 
  • pielęgniarstwo – 16. (awans z 17.).

CZYTAJ TAKŻE:

foto. wikipedia
Źródło: UM Bielsko-Biała, Pespektywy

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry