Kiermasz Książek w Galerii Sfera – jutro kolejna edycja.

Już po raz czwarty w tym roku w Galerii Sfera II zorganizowany zostanie kiermasz używanych książek. Cykliczne wydarzenie cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Bielska-Białej. Dzięki poprzednim kiermaszom udało się zebrać pieniądze na cele charytatywne, a także stworzyć żyjące biblioteczki dla dzieci. Jaki będzie cel tej edycji?

Kiermasz używanych książek w Galerii Sfera

Nadchodząca czwarta akcja będzie poświęcona regionalnym ośrodkom opiekuńczym i schroniskom dla bezdomnych zwierząt. Ponadto w planach jest utworzenie kolejnych żyjących biblioteczek, do budowy których użyte będą materiały z recyklingu.

– Bardzo cieszymy się z tego, że mieszkańcy Bielska-Białej chętnie biorą udział w każdym kiermaszu i wspólnie z nami tworzą tę wyjątkową lokalną tradycję. Dzięki wsparciu wszystkich uczestników ostatniego wydarzenia, udało się zakupić 500 biletów do kina dla dzieci z domów dziecka – mówi prezes Fundacji Ekologicznej Arka Wojciech Owczarz.

Kiermasz odbędzie się 27 maja w foyer Galerii Sfera. Jednak już teraz wszyscy chętni mogą przynieść swoje książki do punktu informacyjnego Galerii I w godzinach 9.00-21.00. Tematyka dzieł nie ma znaczenia – organizatorzy proszą jedynie, by były one w dobrym stanie. Udział w akcji jest dobrym pretekstem do wymiany domowej biblioteczki przed zbliżającymi się wakacjami, gdy mamy nieco więcej czasu na nadrabianie zaległości czytelniczych.

Wydarzenie organizowane przez Galerię Sfera i Fundację Ekologiczną Arka uzyskało patronat prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego.

foto. Galeria Sfera

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt