Kara więzienia dla 22-latka który spowodował śmiertelny wypadek pod wpływem alkoholu

foto: FBbOSP KSRG Stare Bielsko

W wyniku tragicznego wypadku na ul. Piastowskiej w Bielsku-Białej, do którego doszło trzy lata temu, 27-letni mężczyzna stracił życie. 22-letni kierowca, będący pod wpływem alkoholu, usłyszał teraz wyrok sądu. 

Kulisy tragicznego wypadku prz ul. Piastowskiej w Bielsku-Białej

Do tragicznego wypadku doszło nad ranem w nocy z 4 na 5 grudnia 2020 roku na skrzyżowaniu ul. Piastowskiej z Emilii Plater. Po uderzeniu w słup, samochód z trzema nieprzytomnymi mężczyznami w środku zatrzymał się na boku.

Akcję ratunkową utrudniało położenie pojazdu, a uczestnicy wypadku musieli być wydobywani przez służby ratunkowe przez kilka godzin. Niestety, 27-letni mężczyzna zmarł w szpitalu wskutek ciężkich obrażeń.

22-letni kierowca usłyszał wyrok sądu

Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej ogłosił wyrok w sprawie tragicznego wypadku, który miał miejsce w grudniu 2020 roku na ul. Piastowskiej. Wyrok sądu nie jest prawomocny, ale już teraz budzi wiele kontrowersji.

Kacper P. został skazany na karę 6 lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Ponadto, otrzymał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Musi także zapłacić nawiązkę w kwocie 20 tys. zł na rzecz rannego pasażera oraz wpłacić 10 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Koszty postępowania sądowego wynoszą kolejne ponad 10 tys. zł. 

Obrona oskarżonego nie zgadzała się z ustaleniami prokuratury. Według biegłego, samochód Kacpra P. jechał z niższą prędkością niż twierdziła prokuratura. Dodatkowo, istniały świadectwa sugerujące, że na skrzyżowaniu brał udział jeszcze inny samochód. Obrona już teraz zapowiedziała apelację w tej sprawie.

źródło: bielskiedrogi.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry