Kandydaci do Sejmu i Senatu z naszego regionu. Na kogo głosować? – LISTA

Znane są pełne listy komitetów wyborczych, które będą uczestniczyć w nadchodzących wyborach parlamentarnych. O nasze głosy w wyborach do sejmu zabiegać będzie osiem partii. Kto będzie kandydować w okręgu nr 27 (powiat żywiecki, bielski, cieszyński i pszczyński)? Z kolei o mandat senatorski powalczy osiem kandydatów (okręg nr 78 i 79).

Kandydaci do Sejmu Koalicja Obywatelska:

  1. Mirosława Nykiel – posłanka na Sejm RP z Bielska-Białej, należy do Platformy Obywatelskiej
  2. Małgorzata Pępek – ekonomista z Żywca, należy do Platformy Obywatelskiej
  3. Apoloniusz Tajner – trener z Wisły, bezpartyjny
  4. Marcin Szarek – menager z Bielska-Białej, należy do Platformy Obywatelskiej
  5. Maciej Tomczykiewicz – adwokat z Pszczyny, należy do Platformy Obywatelskiej
  6. Beata Łukowicz – księgowa z Kaniowa, należy do Platformy Obywatelskiej
  7. Przemysław Major – pracownik samorządowy z Chybia, bezpartyjny
  8. Dorota Piegzik-Izydorczyk – technik analityki medycznej z Bielska-Białej, należy do Platformy Obywatelskiej
  9. Janusz Hudziec – politolog z Pruchnej, bezpartyjny
  10. Rafał Ryplewicz – inżynier logistyk z Bielska-Białej, należy do Platformy Obywatelskiej
  11. Elżbieta Borowik – nauczyciel-emeryt z Radziechowy, bezpartyjna
  12. Janusz Pawłowski – inżynier budownictwa z Jaworza, bezpartyjny
  13. Bogusława Kupczak-Wiśniowska, pielęgniarka i nauczyciel akademicki z Bystrej, należy do Platformy Obywatelskiej
  14. Marcin Ślęk – urzędnik samorządowy z Zebrzydowic, należy do Platformy Obywatelskiej
  15. Mateusz Smyrski – pracownik administracyjny z Bielska-Białej, należy do Platformy Obywatelskiej
  16. Joanna Jędrusik – nauczycielka z Warszawy, należy do Platformy Obywatelskiej
  17. Bronisław Jafernik – emeryt z Jeleśni, należy do Platformy Obywatelskiej
  18. Agata Tucka-Marek, nauczyciel z Pielgrzymowic, bezpartyjna

Kandydaci do Sejmu Trzecia Droga:

  1. Mirosław Suchoń – ekonomista z Bielska-Białej, należy do Polski 2050 Szymona Hołowni
  2. Danuta Kożusznik – nauczyciel z Cieszyna, należy do Polskiego Stronnictwa Ludowego
  3. Jacek Jarco – przedsiębiorca z Wieprza, należy do Polski 2050 Szymona Hołowni
  4. Mateusz Pindel – przedsiębiorca z Jeleśni, należy do Polskiego Stronnictwa Ludowego
  5. Joanna Feruga – specjalista ds. pozyskiwania z Broowa, należy do Polskiego Stronnictwa Ludowego
  6. Waldemar Szendera – biolog z Suszca, należy do Polskiego Stronnictwa Ludowego
  7. Katarzyna Adamiec – technik ekonomista z Bielska-Białej, bezpartyjna
  8. Adam Arczewski – dyrektor generalny ze Skoczowa, należy do Polskiego Stronnictwa Ludowego
  9. Dariusz Przystał – mechanik maszyn i urządzeń przemysłowych z Czechowic-Dziedzic, należy do Polski 2050 Szymona Hołowni
  10. Robert Karpeta – pracownik administracji samorządowej z Cisca, należy do Polskiego Stronnictwa Ludowego
  11. Zuzanna Niezabitowska – pracownik biurowy z Bielska-Białej, bezpartyjna popierana przez Polskę 2050 Szymona Hołowni
  12. Ewa Dziubińska – krawcowa z Pszczyny, bezpartyjna
  13. Paweł Gluza – ogrodnik z Milówki, należy do Polski 2050 Szymona Hołowni
  14. Mariola Golik – specjalista administracji publicznej z Jaworza, należy do Polskiego Stronnictwa Ludowego
  15. Mirosław Staniek – nauczyciel z Frelichowa, bezpartyjny
  16. Bogusław Kajzer – magister inżynier górnik z Bystrej, bezpartyjny popierany przez Polskę 2050 Szymona Hołowni
  17. Malwina Kamińska – specjalista ds. zamówień publicznych z Mazańcowic, należy do Polski 2050 Szymona Hołowni
  18. Damian Legierski – inżynier pożarnictwa z Cieszyna, bezpartyjny

Kandydaci do Sejmu Konfederacja:

  1. Bronisław Foltyn – przedsiębiorca z Bielska-Białej, należy do Nowej Nadziei
  2. Robert Grajny – technik informatyk z Czechowic-Dziedzic, należy do Ruchu Narodowego
  3. Adam Kania – inspektor ochrony danych z Rzuchowa, należy do Konfederacji Korony Polskiej
  4. Paulina Krywult – pedagog z Bielska-Białej, bezpartyjna
  5. Rafał Kowalewski – technik eletryk z Żywca, należy do Nowej Nadziei
  6. Grażyna Strzałkowska – technik ogrodnik z Czańca, bezpartyjna
  7. Mateusz Wiewióra – technik weterynarii z Lipowej, bezpartyjny
  8. Marek Kubica – specjalista ds. sprzedaży z Żywca, należy do Ruchu Narodowego
  9. Paweł Śliwa – inżynier automatyki i robotyki z Bielska-Białej, należy do Nowej Nadziei
  10. Piotr Szarek – menager z Bielska-Białej, nalezy do Nowej Nadziei
  11. Magdalena Żelazo, technik weterynarii z Pszczyny, bezpartyjna
  12. Michał Wenglorz – przedsiębiorca z Cieszyna, należy do Nowej Nadziei
  13. Klaudia Kocoń – opetaror cnc z Bielska-Białej, należy do Konfederacji Korony Polskiej
  14. Mateusz Matyszczyk – aktuariusz z Bielska Białej, należy do Konfederacji Korony Polskiej
  15. Anna Winiarczuk – programista z Brzuśnika, bezpartyjna
  16. Paulina Bajca – kosmetyczka z Pszczyny, bezpartyjna
  17. Barbara Galuszka – przedsiębirca z Żywca, bezpartyjna
  18. Wojciech Bielewicz – handlowiec z Żywca, należy do Nowej Nadziei

Kandydaci do Sejmu Prawo i Sprawiedliwość:

  1. Stanisław Szwed – parlamentarzysta z Grodźca, należy do Prawa i Sprawiedliwości
  2. Grzegorz Puda – parlamentarzysta z Bielska-Białej, należy do Prawa i Sprawiedliwości
  3. Przemysław Drabek – parlamentarzysta z Bielska-Białej, należy do Prawa i Sprawiedliwości
  4. Kazimierz Matuszny – parlamentarzysta z Milówki, należy do Prawa i Sprawiedliwości
  5. Łucja Michałek-Chudecka – politolog z Jaworzynki, należy do Prawa i Sprawiedliwości
  6. Marcela Kanafek-Lewandowska – pedagog mediator od spraw rodzinnych z Pszczyny, należy do Prawa i Sprawiedliwości
  7. Grzegorz Gaża – parlamentarzysta z Pszczyny, należy do Prawa i Sprawiedliwości
  8. Andrzej Kamiński – pracownik samorządowy z Dankowic, należy do Prawa i Sprawiedliwości
  9. Janusz Król – inżynier mechanik z Marklowic Górnych, należy do Prawa i Sprawiedliwości
  10. Agnieszka Biegun – dyrektor z Juszczyny, bezpartyjna
  11. Krzysztof Sitarski – inżynier górnik – górnictwo podziemna z Ustronia, bezpartyjny
  12. Łukasz Czupil – górnik z Pogwizdowa, należy do Prawa i Sprawiedliwości
  13. Renata Michnik – technik budowlany z Dębowca, bezpartyjna
  14. Marzena Pietraszewska – nauczyciel z Żywca, należy do Prawa i Sprawiedliwości
  15. Justyna Rzepecka – nauczyciel z Czechowic-Dziedzic, należy do Prawa i Sprawiedliwości
  16. Małgorzata Pindel – nauczyciel z Przyborowa, należy do Partii Republikańskiej
  17. Magdalena Szczerba – dyrektor handlowy z Tomaszowa, bezpartyjna
  18. Beata Białowąs – manager z Katowic, należy do Suwerennej Polski

Kandydaci do Sejmu Nowa Lewica:

  1. Przemysław Koperski, prawnik z Bielska-Białej, należy do Nowej Lewicy
  2. Magdalena Madzia – kierownik działu kadr i płac z Bielska-Białej, należy do Lewicy Razem
  3. Leszek Tyrna – nauczyciel z Goleszowa, należy do Nowej Lewicy
  4. Marcin Twardysko – dziennikarz z Juszczyny, należy do Nowej Lewicy
  5. Leszek Czylok – specjalista ds. logistyki z Bielska-Białej, należy do Nowej Lewicy
  6. Agnieszka Lamek-Kochanowska – gospodyni domowa z Bielska-Białej, należy do Lewicy Razem
  7. Mateusz Merta – student z Kóz, należy do Lewicy Razem
  8. Aleksandra Banot – nauczyciel akademicki – nauki humanistyczne z Bielska-Białej, bezpartyjna
  9. Katarzyna Pietrzyk, zawodowy działacz organizacji związkowej z Jastrzębia-Zdroju, bezpartyjna
  10. Paweł Sztefek – nauczyciel z Ustronia, bezpartyjny
  11. Anna Czaicka – mgr logistyki w biznesie z Pisarzowic, należy do Nowej Lewicy
  12. Władysław Pindel – nauczyciel z Jeleśni, należy do Nowej Lewicy
  13. Stanisława Szczotka – nauczyciel emerytowany z Jaworza, należy do Nowej Lewicy
  14. Henryk Podżorski – nauczyciel z Wisły, bezpartyjny
  15. Katarzyna Gasparska, specjalistka ds. marketingu z Godziszki, należy do Lewicy Razem
  16. Barbara Słonka-Gibas – nauczyciel z Żywca, należy do Nowej Lewicy
  17. Wojciech Solik – iinż. inżynierii środowiska z Pszczyny, należy do Nowej Lewicy
  18. Katarzyna Juraszek – politolog z Czechowic-Dziedzic, należy do Nowej Lewicy

Kandydaci do Sejmu Polska jest Jedna:

  1. Piotr Gajda – przedsiębiorca z Bielska-Białej, bezpartyjny
  2. Danuta Maziarczyk – nauczyciel z Pszczyny, bezpartyjna
  3. Tomasz Köhler – architekt z Bielska-Białej, bezpartyjny
  4. Magdalena Machałowska – terapetua zajęciowy z Cieszyna, bezpartyjna
  5. Andrzej Bacza – pracownik biurowy ze Skoczowa, bezpartyjny
  6. Anna Pudliszewska – dziennikarz z Pszczyny, bezpartyjna
  7. Sławomir Kudrys – technik urządzeń sanitarnych z Bielska-Białej, bezpartyjny
  8. Sławomir Matuszewski – katecheta z Jaworzna, bezpartyjny
  9. Marianna Kurczab – emerytka z Pszczyny, bezpartyjna

Kandydaci do Sejmu Normalny Kraj:

  1. Bartłomiej Gowin – przedsiębiorca z Żywca, należy do Normalnego Kraju
  2. Konrad Legierski – informatyk z Żywca, należy do Normalnego Kraju
  3. Magdalena Miczołek – sprzedawca z Bojszowych Nowych, bezpartyjna
  4. Tadeusz Chrobak – górnik z Harmęży, bezpartyjny
  5. Ewa Marcak – sprzedawca z Żor, bezpartyjna
  6. Marisz Świerczek – operator z Żor, bezpartyjny
  7. Justyna Rosowska – kucharka z Żor, bezpartyjna
  8. Ewa Wyrębek – dyrektor z Goworówka, bezpartyjna
  9. Dariusz Sokołowski – technik elektryk z Warszawy, bezpartyjny
  10. Anna Krystofik – cukiernik z Kordowa, bezpartyjna
  11. Artur Pych – inżynier logistyki z Świdwina, bezpartyjny
  12. Helena Kędzierawska – krawiec z Goworówka, bezpartyjna

Kandydaci do Senatu okręg nr 78 (powiat bielski i pszczyński)

  1. Jan Chrząszcz – obecny wicewojewoda śląski z Prawa i Sprawiedliwości
  2. Agnieszka Gorgoń-Komor – obecna senator z Platformy Obywatelskiej.
  3. Cezary Czapiga – przedsiębiorca z Czechowic-Dziedzic z Konfederacji (należy do partii Nowa Nadzieja)
  4. Monika Socha-Czyż – była radna województwa śląskiego, z  Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin

Kandydaci do Senatu okręg nr 79 (powiat żywiecki i cieszyński)

  1. Daniel Flaka – nauczyciel z Koszarawy, członek Konfederacji (należy do partii Ruch Narodowy)
  2. Konrad Gołota – specjalista ds. stosunków międzynarodowych z Cieszyna, członek partii Nowa Lewica
  3. Andrzej Kalata – starosta żywiecki z Milówki, członek Prawa i Sprawiedliwości
  4. Beata Macura – pracownik biurowy ze Skoczowa, Bezpartyjny Samorządowiec

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt